Yüz aydınlatıcı maske ve cilt aydınlatıcı denenmiş maske tarifleri! Cilt tonunu açmak için evde kolayca yapabileceğiniz 15 maske tarifi!

Yüz aydınlatıcı maske yanında cilt tonu açma yöntemleri, yüzü aydınlatan maske, cilt aydınlatıcı maske, cilt rengini açan aydınlatıcı maske, cildi beyazlatan maskeler, yüzü aydınlatmak için maske, cilt parlatıcı maske tariflerinden yararlanın, kıskanılan bir genç görünüm her yaşta sizinle kalsın!


0

Yüz aydınlatıcı maske tarifi yaparak UV ışınlarının, çevre kirliliğinin, ölü hücrelerin birikmesinin verdiği mat ve yaşlı görünümden kurtulabilirsiniz. Üstelik yüz aydınlatıcı maske tarifleri tamamen doğal ve ev yapımıdır.

Cilt tonu açma yöntemleri, yüzü aydınlatan maske, cilt aydınlatıcı maske, cilt rengini açan aydınlatıcı maske, cildi beyazlatan maskeler, yüzü aydınlatmak için maske, cilt parlatıcı maske tariflerinden yararlanın, kıskanılan bir genç görünüm her yaşta sizinle kalsın!

Yüzü aydınlatan maske kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz aydınlatıcı maske tarifi

Yüz aydınlatıcı maske olarak dünyada belki de milyonlarca kişinin kullandığı bir tarif veriyoruz. Bu tarifi kolayca hazırlayıp müthiş etkilerinden gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz.

Yüz aydınlatıcı cilt beyazlatma maskesi

Yüz aydınlatıcı ve cilt beyazlatma maskesi olarak hazırlayabileceğiniz ve etkileri ile fark sağlayabileceğiniz bir tarif veriyoruz. Cilt beyazlatma ve aydınlatma için iki mükemmel maddeden bahsediyoruz: Bal ve papaya!

Çünkü papaya ölü hücrelerini çözme ve yüzü karartan, ten rengini soluklaştıran kirleri çıkarma yeteneğine sahip papain ve alfa hidroksi asitler gibi enzimler içeriyor.

Bu maskedeki diğer bileşen olan bal, cildi koruyabilen antibakteriyel özelliklere sahiptir. 

Yüz aydınlatıcı maske için malzemeler

 • Yarım bardak taze papaya parçaları
 • 1 tatlı kaşığı bal

Yüz aydınlatıcı maske nasıl yapılır?

Yüz aydınlatıcı cilt beyazlatma maskesi tarifi için papaya meyvesinin parçalarını iyice ezin. Öyle ki bu parçalar kalın bir macun kıvamına gelsin. Daha sonra organik bal ile birleştirin. Karışımı homojen bir hale gelinceye kadar karıştırın.

yüz aydınlatıcı-cilt tonu açma-yüzü aydınlatan maske-cilt aydınlatıcı maske-cilt rengini açan aydınlatıcı maske-yüz aydınlatıcı maske-cildi beyazlatan maskeler-yüz aydınlatıcı krem-yüzü aydınlatmak için maske-cilt parlatıcı maske-aydınlatıcı yüz kremi-cildi aydınlatan maske-yüzü aydınlatmak için-ten rengi beyazlatma-cildi beyazlatan maske-yüzü aydınlatan maskeler-yüz parlatıcı maske-ten rengini açma-cilt rengini açan maske
Yüz aydınlatıcı maske için doğanın sunduğu mucizelerden yararlanın!

Elde ettiğiniz cilt aydınlatıcı maske karışımını yüzünüze veya cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar bekletip ılık suyla durulayın.

Bu maskeye her gece uyumadan önce uygulayabilirsiniz.

Cilt tonu açma için neler yapılabilir?

Cilt tonu açma pek çok kişi için önemli bir istektir. Çünkü güneşin etkisiyle, yaş almayla, kullanılan krem ve benzeri etkenlerle kararan cilt tonu açma işlemi adeta cildi yenileyerek daha genç bir görünümü kavuşturabilir.

Cilt aydınlatma, cilt tonu açma veya cilt beyazlatma, cildin koyu alanlarını aydınlatmayı veya genel olarak daha soluk bir cilt tonu elde etmeyi amaçlayan kozmetik bir işlemdir.

Ten rengi nasıl açılır?

Cildin koyu bölgelerine yaşlılık lekeleri, çiller veya melazma neden olabilir. İnsanlar bu kusurları ortadan kaldırmak için cilt aydınlatma teknikleri kullanırlar. Ten rengi nasıl açılır?

Temel olarak üç teknikle ten rengini açma işlemi yapılabilir.

Ten rengi açma teknikleri

 • Ten açıcı maskeler yapmak
 • Cilt açıcı kremler ile ten rengi açma
 • Lazer tedavisi ile ten rengi açma

Ten açıcı maskeler

Cilt rengi açma için evde yapılabilecek pek çok tarif bulunuyor. Son derece etkili cilt rengi açma maske tarifleri ile muhteşem sonuçlara imza atabilirsiniz.

Aşağıda cilt rengini açan maske tariflerini inceleyebilirsiniz.

Cilt tonunu açmak için maske tarifleri

Güzelliğin belirli bir rengi veya tonu yoktur. Bununla birlikte, cilt tonu aydınlatmak istiyorsanız, cilt tonu açma için kullandığınız yöntem önemlidir.

Piyasada satılan cilt beyazlatma ürünleri içerisinde zararlı kimyasallar bulundurabilir. Bu maddeler cildinizi ve cilt tonunuzu daha da kötüleştirebilir. Bunun anlamı, cildinizi daha açık ve çekici hale getirmenin daha güvenli ve doğal yollarını aramanız gerektiğidir.

Doğal yollarla ten rengi açmak için cilt tonunu açmak için maske tariflerini uygulayabilirsiniz. Hem elinizin altındaki malzemelerden yararlanın hem de doğal çözümlerle riski minimize edin.

Cilt rengini açan maske

Yüz rengini açmak için zerdeçalın mucize etkilerinden yararlanabilirsiniz. Zerdeçal, melanin üretimini engeller ve cilde eşit bir cilt verir. Ayrıca antioksidan ve antiseptik özelliklere sahip olduğu için sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olur.

Cilt rengini açan maske için malzemeler

Cilt rengini açan maske nasıl yapılır?

Yüz rengini açmak amacıyla yukarıdaki malzemeleri bir kapta homojen hale gelinceye kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize veya yüzünüze kalın bir tabaka oluşturacak biçimde yedirin. 15-20 dakikadan az olmamak ve yarım saatten fazla olmayacak sürede ılık suyla yıkayın.

Cilt rengini açan maske tarifini haftada en fazla iki kez uygulayabilirsiniz. Bir aylık süre sonunda inanılmaz farkları görebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma

Sağlık ve doğal bakım uzmanı İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma maskesi tarifi veriyor. Bu tarif hem cildin temizlenmesine hem de aydınlanmasına etki ediyor.

Aşağıdaki videoda İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma önerileri ve cilt temizleme maskesi tarifini bulabilirsiniz.

Cilt tonu açma maskesi

Yüzü aydınlatan maske kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ten rengini açmak için kesin çözüm

Şimdi vereceğimiz tarif ten rengini açmak için kesin çözüm olarak önerilen lazer uygulamaları yanında doğal etkilidir.

Ten rengini açmak için kesin çözüm maskesi malzemeler

Cilt aydınlatma için maske tarifi

Cilt aydınlatma maskesi için yukarıdaki malzemeleri karıştırın. Macun kıvamına geldiğinde bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın. Göz çevresi hariç yüzünüze uygulayabilirsiniz. 20 dakika cildinizde bırakarak ılık suyla durulayın.

Bu maskeyi, cildinizi doğal olarak aydınlatmak ve yumuşak bir altın parıltı vermek için 2 ile 3 hafta boyunca haftada bir veya iki kez uygulayabilirsiniz.

Yüz aydınlatıcı pirinç maskesi

Yüz aydınlatma konusunda en etkili maddelerden biri pirinçtir. Pirinç maskesi özellikle Uzak Doğu kadınlarının cilt beyazlatıcı sırları arasında bin yıllardır kullanılıyor.

Cildinizde pürüzsüz ve açık bir ten için pirinç unu, bal ikilisini öneriyoruz.

Yüz aydınlatıcı pirinç maskesi için gerekli malzemeler

Cilt tonu açmak için pirinç maskesi tarifi

Yüz aydınlatıcı maske için pirinç unu mükemmel bir bileşendir. Pirinç unu ile birlikte bal, cildinizi nemlendirmeye, onarmaya ve iyileştirmeye ve yumuşak bir altın ışıltısı vermeye çalışır.

Pirinç unu dışında, pirinç suyu da parlak bir cilt ve parlak bir saç elde etmek için kullanılabilir.

Düzgün bir karışım elde etmek için malzemeleri iyice karıştırın. Bir kozmetik fırça kullanarak, yüzünüze ince karışımı uygulayın. Gözlerinizin çevresindeki hassas bölgelerden kaçının.

15 dakika bekletin. Sonra yavaşça dairesel hareketlerle cildinize masaj yapın. Maskeyi yüzünüzden silmek için ılık suya batırılmış bir bez kullanın. Yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Gül suyu gibi hafif bir tonik uygulayabilir ve hafif bir nemlendiriciyle devam edebilirsiniz.

Cildi aydınlatmak için bu ev yapımı cilt aydınlatma (beyazlatıcı) yüz maskesini 2 ile 3 hafta boyunca haftada 2 kez kullanın.

Cilt rengi nasıl açılır Suna Dumankaya?

Doğal maske tarifleri ve önerileriyle tanınan uzman cilt rengi nasıl açılır Suna Dumankaya tarafından açıklanıyor. Aşağıdaki videoda cilt rengi nasıl açılır Suna Dumankaya anlatımıyla sunuluyor.

Cilt tonu açma maskesi Suna Dumankaya

Yüzü aydınlatan maske kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüzü aydınlatan maske yaparken yeşil çay ile uzak doğu mucizesini yaşayın!

Yüzü aydınlatan maske yaparken iki temel malzemeye ihtiyacımız olacak. Yeşil çay ve pirinç kağıdı.

Pirinç kağıdı, hem yenilebilen, hem de üzerine yazılıp-çizilebilen, pirinç bitkisinin bölümlerinden yapılan; muhteviyatı sıklıkla pirinç tozları ve pirinç unu olan kağıt olarak tarif edilebilir.

Yeşil çay, anti-enflamatuar özelliklere sahiptir, cildi UV ışınlarından korur, iltihabı ve cilt yaşlanmasını azaltır.

Pirinç kağıdı, Vietnamlıların Çin böreği yapmak için kullandığı şeydir. Pirinç koyu lekeleri ve izleri aydınlatır ve yeşil çay cildi güneşin zararlı ışınlarından korur.

Yeşil çay ve pirinç kağıdı yüzünüzü gençleştirmek, canlandırmak ve korumak için yüzü aydınlatan maskeler arasında mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor.

Yüzü aydınlatmak için bu tarifi güvenle uygulayabilirsiniz. Çünkü bu yüzü aydınlatmak için verilen maske tarifi yüzlerce yıldır Uzak Doğu kadınları tarafından başarıyla uygulanıyor.

Yüz aydınlatan maske için malzemeler

Yüz aydınlatan maske tarifi

Yüzü aydınlatan maskeler arasında verdiğimiz bu tarif uzak doğu kadınlarının bembeyaz ciltlerinin sırrı yer alıyor.

Yüzü aydınlatan maskeler pek çok malzeme ile yapılabilir. Ancak yeşil çay ve pirinç unu diğerlerinden farklı olarak hızlı ve kalıcı etki gösterebilir.

Bu maske ile yüz aydınlatma için pirinç kağıdını yüzünüzün her yerine uyacak küçük parçalar halinde kesin: Alın, yanaklar, burun ve çene artı çene.

Yeşil çayın en az 5 dakika suda kalmasına izin verin. Pirinç kağıdını yeşil çayın içine 30 saniye batırın.

Pirinç kağıdını yüzünüze koyun. Burada yüzü aydınlatmak için maske tarifinin çalışması için yüzün her noktasının kaplanması önem gösteriyor. Aksi halde daha kötü bir sonuç ortaya çıkabilir.

Yüzü aydınlatmak için maske tarifini 15- 20 dakika kuruması için cildinizde bekletin. Ardından çıkarın ve yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Yüzü aydınlatmak için en iyi sonuçlar haftada en az iki kez kullanma ile elde edilebilir.

Cilt aydınlatıcı maske

Cilt aydınlatıcı maske tarifi için doğal bir çözüm daha öneriyoruz. Burada tercih ettiğimiz maske malzemesi ise yulaf ezmesidir.

Yulaf, çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde binlerce yıldır kullanılıyor. Kızarıklık, kuruluk ve egzamadan kurtulmak için cilde doğrudan uygulanabilir.

Yulaf ezmesinin cilt bariyerini güçlendirdiği mekanizmayı anlamak için çalışmalar yapılmıştır. Yulaf, UVA’yı (320-370 nm) absorbe edebilen flavonoidler içerir.

Yulaf ezmesi, cildi soyarak cildin yenilenmesini destekler. Bu, cildi aydınlatmaya ve cilde yumuşaklık sağlamaya yardımcı olur.

Cilt rengini açan aydınlatıcı maske için malzemeler

Cilt rengini açan aydınlatıcı maske nasıl yapılır?

Yulaf ile cilt aydınlatıcı maske evde yapabilmek için yulafı su ile bir miktar pişirin. Soğumasını bekleyin ve yüzünüze doğrudan uygulayın.

Cilt aydınlatıcı maske evde tarifini 10-15 dakika sonra veya kuruduktan sonra yıkayın.

Yüz aydınlatıcı maske tarifi, aydınlatıcı yüz maskesi yapımı!

Aydınlatıcı maske önerileri devam ediyor. Doğanın mucizeleri yüz aydınlatıcı maske tarifi olarak emrinizde: Aloe vera, papaya ve kakao.

Hem yüzü nemlendiren hem de yüz aydınlatıcısı olarak görev yapan bu maskeden vazgeçmek istemeyeceksiniz.

Aloe vera ve papaya yüz aydınlatıcısı, kakao mükemmel bir antioksidandır. Aydınlatıcı maske önerileri içerisindeki bu maske ile yüzünüzün ve cildinizin canlı, cilt tonu dengeli ve parlak görünmesi için gerekli tam destekleri sağlıyor.

Kuru, hassas ciltler için mükemmel bir yüz aydınlatıcısı maske tarifidir. Kakao, papaya ve aloe vera yüz maskesi yüzünüze mucize getirecek.

Tamamen doğal yüz maskesi ölü cilt hücrelerini temizler, pürüzsüz, ışıltılı ve nemlendirir. Bu maskedeki parlak süper yıldız bileşeni papaya görünüyor. Lekelerin ve sivilce izleri görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur.

Yüz aydınlatıcısı maske için malzemeler

 • Tatlı kaşığı kakao tozu
 • Bir çorba kaşığı taze papaya veya papaya özü
 • 1 çorba kaşığı aloe vera suyu / aloe vera jeli

Yüz aydınlatıcı maske tarifi

Aydınlatıcı yüz maskesi için üç malzemeyi de bir kasede iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayın ve on dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla durulayın. En iyi sonuçlar için haftada en az iki kez kullanın.

Yüzü aydınlatan maske kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Cildi aydınlatan maske

Cildi aydınlatan maske için doğal ve kolay bulunabilen malzemeler kullanılıyor. Bu malzemeler hem cildi besliyor hem de cildi aydınlatan maske olarak çalışıyor.

Cildi aydınlatan maske ile cildinize gençlik ışığını her daim kazandırabilirsiniz.

Cildi aydınlatan maske için gerekli malzemeler

Cildi aydınlatan maske nasıl yapılır?

Cildi aydınlatan maske için toprak kili ve kahve telvesini karıştırın. Cildi aydınlatmak için yüz maskesi yapmak için kahve telvesi ve toprak kilini birleştirin.

Elde ettiğiniz karışıma elma sirkesi, gül suyu ve çay ağacı yağını cildi aydınlatmak için yüz maskesi yapmak üzere ekleyin. Son olarak, 2-3 damla saf çay ağacı esansiyel yağ da ekleyin. İyice karıştırın ve daha parlak bir cilt elde etmek için yüze uygulayın.

Yüz beyazlatıcı maske yedi gün sağlık tarifini 20-25 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Daha sonra su ile yıkayın ve hafifçe kurulayın.

Daha genç ve daha parlak görünen bir cilt elde etmek için bu cilt rengini açan aydınlatıcı maskeyi en az 4 hafta boyunca haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Cildi güzelleştiren maskeler

Cildi güzelleştiren maskeler arasında dünyada ve ülkemizde yoğun ilgi gören bir tarife sıra geldi. Kahve kil yüz maskesi olarak bilinen bu tarif cildinizde pürüz namına bir şey bırakmayacak, ten rengi açan mükemmellikte bir tariftir.

Kahve kil yüz maskesi tarifi

Bu yüz, cilt rengini açmak ve lekeleri yok etmek için doğal öneri, yağlı ve akne eğilimli ciltler için en uygundur. Kahve telvesi antienflamatuar özelliklere sahiptir ve erken yaşlanmayı önleyen antioksidanlar içerir.

Cilt rengini açmak ve lekeleri yok etmek için doğal öneri kahve cildi soyucu özelliğe sahiptir. Ölü deri hücrelerini temizler ve kan dolaşımını iyileştirir, böylece cildinizin doğal görünümünü önemli ölçüde artırır.

Cilt rengini açan yüz aydınlatıcı maske evde kolayca yapılabilir. Ayrıca, bir kez daha antioksidanlar açısından zengin olan ve ayrıca cildinizin PH dengesini geri kazandırmaya yardımcı olan, ham, filtre edilmemiş elma sirkesi içerir.

Hem elma sirkesi hem de çay ağacı esansiyel yağı, bu maskeyi akne ve sivilceler için son derece etkili kılan güçlü antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Bu arada, doğal toprak kili, deride harmanlanmış toksinleri, bakterileri, kirleri ve diğer yabancı maddeleri emer ve çıkarır.

Ten rengi açma lazer

Ten rengi açma lazer uygulaması başta yüz olmak üzere koltuk altı ve genital bölge dahil kullanılabiliyor. Ten rengi açma lazer ile ciltte koyulaşma nedeni olan pigmentasyon etkili melanositler parçalanıyor. Böylece ciltte büyük bir aydınlanma ve ışıltı lazer ile sizi bekliyor.

Cilt rengini açan krem

Cilt rengini açmak için yüz aydınlatıcı maske tarifi olarak karbonat maskesi de yapabilirsiniz. Ayrıca cildi aydınlatan kremler satın alarak etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Cildi aydınlatan kremler geniş bir yelpazede sunuluyor. Krem dışında cilt aydınlatıcı ürünler de kozmetik mağazalarında bulunabiliyor.

Cilt rengini açan krem, cilt aydınlatıcı krem

Cilt rengini açan kremler kozmetik bir çözüm olarak tercih edilebilir. Güçlü cilt rengini açan kremler, bir doktorun reçetesiyle temin edilebilir. Bunlar genellikle aşağıdaki ilaçlardan birini veya her ikisini içerir:

 • Hidrokinon
 • Hidrokortizon gibi kortikosteroidler (steroid ilaç)

Cilt rengini açan kremler nasıl kullanılır?

Dermatolog önerisi ile yüz aydınlatıcı krem veya cilt rengi açan kremler kullanılmalıdır. Nasıl kullanılacağı konusunda da doktorunuz sizi yönlendirecektir.

Cilt rengini açan kremler nasıl kullanılır noktasında genel dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

 • Aydınlatıcı yüz kremi minimum miktarı günde bir veya iki kez sadece koyulaşmış cilt bölgesinde kullanın.
 • Cilt rengini açan kremi gözlerinize, ağzınıza ve burnunuza sokmaktan kaçının.
 • Kremi uyguladıktan sonra en az birkaç saat tedavi edilen bölgeye başka birinin cildine dokunmaktan kaçının.
 • Cildinizi güneş ışığının ağırlaştırıcı etkilerinden korumak için güneş kremi kullanın.

Cilt aydınlatıcı krem seçenekleri, yüz aydınlatıcı krem alternatifleri nelerdir?

Ülkemiz kozmetik mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz cilt aydınlatıcı krem seçenekleri olarak aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz. Elbette yüz aydınlatıcı krem veya cilt aydınlatıcı krem seçenekleri buradaki liste ile sınırlı değildir.

Aydınlatıcı yüz kremi ve cilt aydınlatıcı kremler

 • Sinoz Yüz Beyazlatıcı Krem, aydınlatıcı yüz kremi
 • L’occitane Reine Blanche White Infusion Cream – Reine Blanche Aydınlatıcı Krem
 • HC Pigment Control Cilt Aydınlatıcı Leke Kremi
 • Dermokil Natural Skin Cilt Beyazlatıcı Krem
 • Uraw Aydınlatıcı Leke Kremi
 • Klavuu süper inci krem
 • Biolog Beyazlatıcı Krem
 • Farmasi Dr.C.Tuna Whitening aydınlatıcı yüz kremi

Cilt aydınlatıcı serum ile parlak, canlı bir görünüm!

Cilt aydınlatıcı serum cilt temizleme sonrası ve nemlendirme öncesi cilde uygulandığında müthiş bir ışıltıyı cildinizde yaşayacaksınız.

Cildinizi hayalini kurduğunuz mükemmel bir şekilde tonlamak için cilt aydınlatıcı serum uygulayabilirsiniz. Cilt aydınlatıcı serum, koyu lekeleri azaltmaya, cilt dokusunu düzeltmeye ve genel olarak ışıltılı bir cilt oluşturmaya yardımcı olmak için genellikle C vitamini gibi güçlü antioksidanlar içerir.

yüz aydınlatıcı-cilt tonu açma-yüzü aydınlatan maske-cilt aydınlatıcı maske-cilt rengini açan aydınlatıcı maske-yüz aydınlatıcı maske-cildi beyazlatan maskeler-yüz aydınlatıcı krem-yüzü aydınlatmak için maske-cilt parlatıcı maske-aydınlatıcı yüz kremi-cildi aydınlatan maske-yüzü aydınlatmak için-ten rengi beyazlatma-cildi beyazlatan maske-yüzü aydınlatan maskeler-yüz parlatıcı maske-ten rengini açma-cilt rengini açan maske
Cilt rengini açan aydınlatıcı maske ile her ortamda öne çıkın!

Ülkemiz kozmetik pazarında kolaylıkla ulaşabileceğiniz cilt aydınlatıcı serum markalarının bir bölümünü sizin için derledik.

Cilt aydınlatıcı serum önerileri

 • Sephora Collection ultra aydınlatıcı serum, ultra glow serum
 • New Essentials Aydınlatıcı ve Cilt Tonu Düzenleyici Leke Serumu
 • Bade Natural Cilt Aydınlatıcı Serum
 • LYN Skincare Cilt Aydınlatıcı Serum
 • Klairs – Freshly Juiced Vitamin C Serum

Cildi beyazlatan maskeler

Ten rengi hiçbir şekilde güzellik ölçüsü değildir. Ama yirmili yaşlarda olduğunuzda, cildinizin eskisi gibi olmadığını anlarsınız. Pigmentasyon, koyu lekeler ve izler görünmeye başlar ve sanki orada kalacakmış gibi görünür. Böyle durumlarda ne kadar erken harekete geçerseniz o kadar iyidir.

Cildi beyazlatan maskeler bu dönemde devreye giriyor. Yapabileceğiniz pek çok alternatif var.

Cildi beyazlatan maske için evde elinizin altında o kadar etkili muhteşem malzemeler var ki çoğunu fark etmiyoruz bile!

Cildi beyazlatan maske hem de nane yaprakları ile tarif!

Evde cildi beyazlatan maske için nane yapraklarının gizli bir çözüm olduğunu belirtiyoruz. Nane, arındırıcı özelliklere sahip güçlü ve ferahlatıcı bir büzücü özelliktedir. Cilt tonunuzu değiştirirken bronzluk ve lekelerin solmasına yardımcı olur.

Cildi beyazlatmak için maske malzemeleri

Cildi beyazlatmak için maske tarifi

Nane yapraklarını kalın bir hamur haline getirin. Karışım çok kalınsa, biraz su ekleyin ve tekrar öğütün. Taze nane yaprakları kullanmalısınız. Kuru nane yaprakları cildi çizebilir.

Cildi beyazlatmak için maske uygulamasında öğütülmüş taze nane yaprakları karışımını yüzünüzü bir temizleyici ile yıkayıp ve hafifçe kuruladıktan sonra uygulayın.

Temiz parmaklarla maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Cilt beyazlatma maskesi evde tarifini kuruyana kadar 20 dakika bekleyin. Soğuk suyla yıkayın.

Cilt beyazlatma maskesi evde bu kadar kolay uygulanabilir. Bu cilt beyazlatma maskesi evde tarifi haftada iki kez yapabilirsiniz. Beş dakika hazırlık ve 20 dakika uygulama süresiyle 25 dakika cildi beyazlatma maskesi için yeterli olmaktadır.

Cildi beyazlatma maskesi, muzla cilt beyazlatan maske

Cildi beyazlatma maskesi olarak muz çok özel etkileriyle öne çıkıyor. Muz yemenin cilde faydaları olduğu gibi cildi beyazlatma maskesi olarak da etkisi yadsınamaz.

Muz içeriğinde, potasyum, B-6 vitamini, C vitamini, A vitamini ve antioksidanlar içeriyor. Özellikle A vitamini sivilce ve izlerinin giderilmesinde inanılmaz etkilere sahiptir.

Muzun cilt beyazlatma maskeleri içerisinde kullanılmasının önemli bir nedeni de içeriğindeki silikadır. Muzdaki silika cildin nemli ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olan doğal proteinler olan kolajen üretimini artırmaya yardımcı olabileceğini iddia ediliyor.

Cilt beyazlatma maskeleri doğal malzemesi muz antiinflamatuar olan A vitamini, çinko ve manganez gibi birçok besin maddesi ile yüklüdür.

Yüzünüze muz kabuğu sürmek, leke çıkarıcı görevi görür ve aynı zamanda sivilce tedavisinde yardımcı olur.

Cildi beyazlatma maskesi malzemeler

Cilt beyazlatan maske nasıl yapılır?

Cilt beyazlatan maskeler içerisindeki muz maskesi yapmak için yalnızca beş dakikalık hazırlık süresine ihtiyaç bulunuyor.

Bir kapta muzu tamamen topaksız hale gelene kadar ezin. Tüm malzemeleri iyice birleşene kadar karıştırın.

Yüzünüzü bir temizleyici ile yıkayın ve hafifçe kurulayın. Temiz parmaklarla cilt beyazlatan maske karışımını yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

Yaklaşık 15 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın.

Cilt beyazlatan maskeler içerisindeki bu muz maskesi tarifini haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Cildi beyazlatan maske, cildinizi nemlendirmeye ve aydınlatmaya yardımcı olan güçlü bileşenlerden oluşur. Koyu lekelerin solmasına, lekelerin giderilmesine ve cildinizin ışıltılı kalmasına yardımcı olur.

Yüz beyazlatma maskesi

Yüz beyazlatma maskesi olarak nohut unu ve zerdeçal karışımı etkili sonuçlar sağlayabilir. Nohut unu cildi cilt tonunu aydınlatacak ölü cilt hücrelerini temizler. Ancak nohut unlu yüz beyazlatma maskesi yaptığınızda cildiniz UV ışınlarına karşı daha duyarlı olacaktır.

Bu nedenle dışarı çıkıp cildinizi güneşe, kirliliğe veya toza maruz bırakırsanız bu çevresel faktörler cildi daha fazla koyulaştırabilir. Her zaman bir güneş kremi uygulayın ve cilt beyazlatma maskeleri kullanırken güneşe maruz kalma miktarını sınırlamaya çalışın.

Yüz beyazlatıcı maske için malzemeler

Yüz beyazlatma maskesi evde nasıl yapılır?

Yüz beyazlatıcı maske için tüm malzemeleri iyice karıştırın. Özellikle nohut ununun topaklanmasını engelleyecek şekilde ezin.

Elde ettiğiniz yüz beyazlatma maskesi evde yaptığınız karışımı yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde kalmasını sağlayın.

Kuruduğunu yüzünüzün gerilmesinden anlayacaksınız. Bu halde iken ölü derileri ciltten uzaklaştıracak şekilde fırçalayarak maskeyi çıkarın. Suyla yıkayın.

Cilt tonu açma teknikleri kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Ten rengi beyazlatma için portakal kabuğu mucizesi!

Ten rengi beyazlatma için portakal kabuğu belki de en son aklınıza gelebilecek malzemeler arasında yer alıyor.

Portakal kabuğundaki tanenler, antioksidanlar ve polifenoller, cilt tonunu hafifletmek için etkili bir çaredir. Bu bileşikler donuk cildi ortadan kaldırabilir ve ona doğal bir parlaklık kazandırabilir.

Beyazlatan maske için malzemeler

Ten rengi beyazlatma, beyazlatan maske nasıl yapılır?

Malzemeleri karıştırarak ince bir macun yapın. Beyazlatan maske karışımını uygulayın ve kuruyana kadar bekletin.

Hafif bir yüz temizleyiciyle veya suyla durulayın. Ten rengi beyazlatma için bu maskeyi haftada iki kez yapabilirsiniz.

Cilt parlatıcı maske

Cilt parlatıcı maske tarifi nemlendirmeye, lekeleri gidermeye, hatta cilt tonuna, ölü cilt hücrelerini temizlemeye, ten rengi aydınlatma ve çok daha fazlasına yardımcı olur.

Bal, doğal nemlendirici, antibakteriyel olup akne ve sivilcelerin önlenmesi için harika doğal bir seçenektir.

Tarçın da doğal antiseptik özelliği ile ballı çok iyi desteklemektedir. Tarçın aynı zamanda cildinizin yüzeyine kan, oksijen ve besinleri çekerek cildi canlandırır, sağlıklı ve parlak bırakır.

Hindistan cevizi yağı ise cildi temizler, lekeleri ve lekelerin görünümünü azaltır. Hindistan cevizi yağı ayrıca sinir bozucu siyah noktalar üzerinde azalma için de yardımcı olur.

Cilt parlatıcı maske malzemeleri

Cilt parlatıcı maske, yüz parlatıcı maske nasıl yapılır?

Cilt parlatıcı maske veya yüz parlatıcı maske yapmak için malzemeleri bir kapta karıştırın. Karışım istediğiniz macun kıvamına geldiğinde yüzünüze uygulayın.

Yüz parlatıcı maske 20 dakika boyunca cildinizde kalmalıdır. Daha sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Ayrıca nemlendirici uygulamanıza gerek yoktur.

Cilt tonu açma teknikleri kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Cilt tonu açma teknikleri gibi ilginizi çekebilecek ve kaçırmamanızı önerdiğimiz makaleler!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı