Yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası! 10 dakikada evde gamze yapmak için yüz yogası Defne Samyeli örneği!

Pek çok ünlü isim gibi Defne Samyeli yüz yogası yapanlar arasında bu hareketleri düzenli olarak uyguluyor. Basına yansımasa da ünlüler yüz hareketleri ile mimik çizgilerinin oluşmasını engelliyor, kırışıklıklarla mücadele ediyor.


-1
-1 points

Yüz yogası yapanlar yılların bıraktığı izlerle mücadele etmekte mükemmel ve doğal bir çözüm sunuyor. Yüz yogası yapanlar 10 yıl hatta 20 yıl genç gösterebiliyor!

Bu yazıda yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası arasındaki inanılmaz farkı gözlerinizle göreceksiniz. Ayrıca yüz yogası öncesi sonrası dışında yüz yogası yapan ünlüler kim, yüz jimnastiği yapanların yorumları, yanak piercingi gamze yapar mı, evde gamze yapma egzersizleri de sizi bekliyor.

Pirinç unu yoğurt maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası

Aşağıdaki fotoğraflarda yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası büyük değişimi görebiliyorsunuz. Hiçbir kimyasal kozmetik ürün kullanmadan, hiç yüz maskesi yapmadan elde edilen sonuçlar muhteşem! Siz de yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası farkı keşfedin!

Dolgun yanaklar için egzersizler etkili sonuçlarıyla göz kamaştırıyor.

Yüz yogası değişimi fark edin! Yüz yogası önce ve sonra

yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası-yüz yogası yapanlar-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası before after-yüz yogası yapan ünlüler-yüz jimnastiği yapanların yorumları-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz masajı yapanların yorumları-yanak piercingi gamze yapar mı-yuz yogasi oncesi sonrasi-peta yüz yogası-evde gamze yapma egzersizleri-yüz yogası teknikleri-dudak egzersizi yapanlar-gamze oluşturma
Yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası
yüz yogası yapanlar-yüz yogası before after-yanakta gamze nasıl yapılır-balon şişirmenin yüze faydaları-yanak dolgunlaştırma-yüz hatlarını belirginleştirme egzersizleri-gamze yapma-yanak şişirme-gamze yapma egzersizleri-defne samyeli burun egzersizi
Yüz yogası önce sonra arasındaki fark

Yüz yogası önce ve sonra, yüz yogası yapanların fotoğrafları

yüz yogası yapanlar-yüz yogası before after-yanakta gamze nasıl yapılır-balon şişirmenin yüze faydaları-yanak dolgunlaştırma-yüz hatlarını belirginleştirme egzersizleri-gamze yapma-yanak şişirme-gamze yapma egzersizleri-defne samyeli burun egzersizi
Yüz yogası önce ve sonra
Yüz yogası-yüz yogası hareketleri-yüz yogası nasıl yapılır-face yoga-yüz yogası kitap-yüz yogası önce sonra-yüz yogası elmacık kemiği-yüz yogası video
Yüz yogası öncesi sonrası, yüz yogası yapanların fotoğrafları
Yüz yogası yapanlar-yüz yogası kadınlar kulübü-elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri-dudak yogası yapanlar-dudak kenarı çizgileri için yüz yogası-yüz yogası ile elmacık kemikleri belirginleştirme-yüz dolgunlaştırma egzersizleri-yüz egzersizleri resimli-lourdes çabuk yüz yogası yapanlar-yüz yogası
Yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası

Yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası, yüz masajı öncesi sonrası

Yüz yogası yapanlar-yüz yogası kadınlar kulübü-elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri-dudak yogası yapanlar-dudak kenarı çizgileri için yüz yogası-yüz yogası ile elmacık kemikleri belirginleştirme-yüz dolgunlaştırma egzersizleri-yüz egzersizleri resimli-lourdes çabuk yüz yogası yapanlar-yüz yogası
İnanılmaz fark!
yüz yogası yapanlar-yuz jimnastigi-yüz egzersizleri-gamze oluşturma-yüz şişirme-elmacık kemiği belirginleştirme yüz yogası-gamze belirginleştirme yöntemleri-yüz yogası yüzü zayıflatırmı-elmacık kemiği yogası-yuz yogasi ne zaman sonuc verir-gamze egzersizleri-balon şişirme egzersizleri-evde yoga nasıl yapılır resimli
Yüz yogası teknikleri

Yüz yogası yapanlar

Bu yazı size 15-20 önceki yüzünüzü kazanmanıza ve aynı yüz gençliğiyle önünüzdeki 15-20 yılı geçirmenize katkı sunabilir. Yüz yogası yapanlar arasına katılarak yaparak masrafsız, kolay ve doğal yolla gençleşin! Bu yazıda okuyacağınız gamze olusturma hareketleri, yüz yogası yapanların yorumları, izleyeceğiniz yüz yogası videoları size büyük bir estetik ve sempatik sürpriz de sağlayabilir. Gamzeyi belirginleştirmek için yüz yogası yaparak daha karakteristik, genç görünen bir yüze sahip olabilirsiniz.

Yüz yogası yapan ünlüler

Yüz yogası yapanlar arasında elbette ünlü isimler de yer alıyor. Bu isimleri ekranlardan yıllar geçse de aynı genç yüz ifadesiyle tanıyorsunuz. Yüz yogası yapan ünlüler arasında kimler yok ki!

Yüz yogası yapan ünlüler!

 • Nurgül Yeşilçay
 • Jennifer aniston
 • Victoria Beckham
 • Gwyneth Paltrow
 • Esra Tüzün
 • Saba Tümer

Yüz yogası Defne Samyeli tarafından da uygulanan bir teknik olarak tanınıyor. Pek çok ünlü isim gibi Defne Samyeli yüz yogası yapanlar arasında bu hareketleri düzenli olarak uyguluyor. Basına yansımasa da ünlüler yüz hareketleri ile mimik çizgilerinin oluşmasını engelliyor, kırışıklıklarla mücadele ediyor.

Yüz hareketleri ile gençleşme

Botoks yok, dolgu yok, cilt gençleştirme operasyonları yok! Yapacağınız yüz hatlarını belirginleştirme egzersizleri, yoga yüz hareketleri ile gençleşme tamamen doğal ve yan etkisi yok! Daha ne olsun! Yüz hatlarını belirginleştirme egzersizleri ile iyi genç kalmalar!

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz jimnastiği yapanların yorumları, yüz yogası yapanların yorumları, yüz yogası yapanlar yorumlar!

Yüz jimnastiği yapanların yorumları arasından derlediklerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

Yüz yogası yapanlar yorumlar!

 • Arkadaşlar ben 26 yaşındayım. Lourdes Çabukun Yüz Yogası adlı kitabını aldım ve başlamayı düşünüyorum. Ancak şunu söyleyeyim çok fazla hareket var. Hepsini üşenmeden yapmak imkansız bence – Yüz Yogası yapanların yorumlarını bekliyoruz
 • Ben yapıyorum her sabah egzersizden sonra yüzünü abuk subuk biçimlere sokuyorsun dimi! Gerebildiğin kadar gereceksin bi de yanaklarım çok sıkılaştı! (Yüz yogası kadınlar kulübü)

Yüz yogası yapanların yorumları, yüz egzersizi yapanların yorumları

 • Gerçekten etkili bir spor. Yüzümüzde de kas var sonuçta! (Yüz yogası kadınlar kulübü)
 • Ben üç aydır yüz yogası yapıyorum. Bir faydası var mı bilemiyorum. Daha fazla devam etmek gerek sanırım.
 • Yaklaşık 6 aydır devam ediyorum. Özellikle boynumla ilgili sorunlarım vardı. 10 yıl önce diyet yaptım ve 26 kilo verdim. Uzun bir süreye yaymama rağmen verdiğim 26 kilo etkisini boynumda gösterdi. 10 yıldır cerrahi hariç her pek çok yöntemi denedim. Tek şansın cerrahi diyorlardı. Yogayla öyle toparladı ki. Dermoroller için gittiğim dermatolog bile kaça patladı sana boynun diye sordu. Evet tabii bir de Dermapen maliyeti var!

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz yogası yapanlar

Yüz yogası yapanlar basit hareketlerle pek çok faydayı aynı anda elde edebiliyorlar. İşte yüz yogası yapanlar (yuz yogasi) ve yüz yogası yapanlar tarafından elde ettikleri avantajların bir bölümü.

 • Yüz jimnastiği yapanların yorumları incelendiğinde önemli bir avantaj olarak plastik cerrahiden ve kozmetik ürünlerden ucuz olması gösteriliyor.
 • Yüzde yüz doğal olması büyük bir avantaj. Yüzünüze hiçbir şey zerk edilmiyor, hiçbir enjeksiyon yapılmıyor. Her şey tamamen doğal.
 • Yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.
 • Boyun ve yüz kaslarının çalışması bu bölgelerdeki ağrıların azalması ve giderilmesine etki edebilir.
 • Zindelik verir, stresin azaltılmasında etkilidir.
 • Çift çene oluşmasını engeller
 • Gıdı eritmede etkilidir.

Genç kalmak için yüz masajı

Genç kalmak için yüz masajı veya yüz yogası yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoda genç kalmak için yüz masajı olarak yapabileceğiniz yüz yogası hareketlerini izleyebilirsiniz.

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yanak piercing gamze yapar mı (Yanak piercing gamze yapar mi), yanak piercingi gamze yapar mı?

Gamzeye piercing yapacak kadar doğuştan şanslı olmayabilirsiniz. Ancak içinizdeki gamze tutkusunu tatmin edebileceğiniz teknikleri öğrenebilirsiniz. Bu sayede gamzeye piercing yapmak imkânı doğuştan olmasa bile sonradan piercing ile gamze yaparak sizi tatmin edebilir.

Yanak piercingi gamze yapar mı (Yanak piercing gamze yapar mı, yanak piercing gamze yapar mi) sorusuna ‘evet’ cevabını verebiliriz. Çünkü piercing yanaklarda gamze yapmak için uygulanan tekniklerden biridir. Yanak piercingi gamze için nasıl kullanılır?

Yanaklarında gamze yapmak için en etkili yöntemlerden biri delici bir işlemdir, yani piercing uygulamaktır. Bununla birlikte, piercing ile gamze yöntemini denemeden önce, bu delici yöntemin bazı enfeksiyon risklerine neden olabileceğini dikkate almanız gerekir. Bu nedenle, bu yöntemi seçerken dikkatli olmalısınız. Yanak piercingi gamze yapar mı sorusu yüz yapısına göre de değişkenlik gösterebiliyor.

Evde yanak piercingi ile gamze yapmak riskli bir işlemdir. Bu nedenle uzman kliniklerde piercing ile gamze yapılmasını öneriyoruz. Yine de ede yanak piercingi gamze çukuru oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki uyarıları göz önünde tutun!

Yanak piercingi gamze yapar mı?

 • Yanak gamzesi piercing uygulaması öncesi yanakları iyice temizleyin. Cildin dış kısmı, anti-bakteriyel mendil veya steril sabunlar yardımıyla temizlenmelidir.
 • Keskinliği etkileyen ağız içerisindeki zararlı bakterilerin riskini azaltmak için ağzınızı da dezenfektanla yıkamalısınız.
 • Yanak gamzesi piercing için tek kullanımlık iğne kullanılmalıdır.
 • Piercing ile gamze yaparken yanak delme işlemini gerçekleştirmek için kullanılan kanca steril olmalıdır.
 • Delme için kullanılan araçlar, bakterilerin onları etkilemesini önlemek için kullanıldıktan sonra temizlenmelidir.
 • İğne sterilize edilmek üzere kullanılmadan önce ısıtılabilir.
 • Elleri de antibakteriyel sabunla yıkamak öneriliyor.
 • Yanak gamzesi piercing takısı, antibakteriyel bir solüsyonda yıkanmalıdır.
 • Cildiniz alerjik ve hassas ise delmeme yönünde tercih kullanın.
 • Piercing işleminden sonra cildinize iyi bakmanız gerekir ve delme yöntemi yapıldığında da çok önemlidir.

Yüz yogası Ayşe Tolga

Yüz yogası Ayşe Tolga tarafından da önerilen bir teknik. Yüz yogası Ayşe Tolga videosu ile bu tekniğin sıkı bir takipçisi ve tanıtıcısı durumunda. Ayşe Tolga yüz masajı ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Videoda anlatılan Ayşe Tolga yüz masajı tekniklerini öğrenerek siz de genç kalmanın sırlarından birini keşfetmiş olabilirsiniz.

İyi yaşam uzmanı Ayşe Tolga yüz yogası konusunda farkındalık yaratan isimlerden biridir. Aşağıdaki videoda Ayşe Tolga yüz yogası tanıtımını izleyebilirsiniz. Yüz masajı Ayşe Tolga anlatımıyla genç ve iyi yamanın anahtarlarından biri haline geliyor.

Ayşe Tolga yüz yogası

Yüz masajı Ayşe Tolga videosuna buyurun! Ayşe Tolga ile yüz yogası yapmak için hazır mısınız?

Ayşe Tolga yüz yogası videosu ile genç kalın!

Yüz yogası teknikleri, gamze belirginleştirme yöntemleri

Gamze oluşturabileceğiniz yüz yoga hareketleri nelerdir? Aşağıdaki başlıkları takip ederek yüz yogası tekniklerini inceleyebilirsiniz. 

Yanakları içe çekme hareketi, gamze belirginleştirme hareketi

Yanakları içe çekmek gamze belirginleştirme etkisi yapıyor. Gamzeleri belirginleştirmek için yüz yogası yaparken yanaklarınızı dudaklarınız sekiz olacak kadar içe doğru çekin. Ağzınızda hiç hava kalmayacak kadar çekebilirsiniz. Adeta yanaklarınız ağzınızda diş yokmuş ve birbirine değecekmiş kadar içeriye çekilsin.  Bunu her gün on dakika boyunca yapın.

Yüz egzersizleri resimli olarak aşağıda gördüğünüz hareketin kanıtlanmış bir sonucu yok. Ancak halk arasında yanakları içe çekmek hareketinin yüzde gamze yapma etkisi olduğuna inanılıyor. Özellikle silik, hafif gamze sahibi olanların gamze belirginleştirme için bu hareketi her gün yapmaları tavsiye ediliyor. İşte yüz egzersizleri resimli haliyle karşınızda!

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz egzersizleri resimli

Yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-yüz yogası teknikleri-yüz yogası önce sonra-yanak şişirme egzersizleri-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası elmacık kemiği-ayşe tolga yüz yogası-yüz yogası hareketleri resimli
Yüz yogası yapanlar

Yanağa bastırarak gamze (Yanaklara parmakla bastırma egzersizi)

Baş parmak ve işaret parmağını kullanarak yanağa bastırarak gamze oluşturma egzersizlerini yapabilirsiniz. Bir yanağınıza baş parmağınızı yerleştirin diğer yanağınıza ise işaret parmağını koyun. Sıkıca bastırın. Parmaklarınızı yüz yogası ile gamze yapma istediğiniz noktalara yerleştirin.

Yanağa bastırarak gamze yapmak için beş dakika parmağınızla aynı noktaya basmaya devam edin. Bırakın ve gülümseyin ve tekrar aynı noktaya basın. Bu gamze yapma egzersizleri yirmi dakika boyunca tekrarlanmalıdır. Bu egzersizin uzun vadeli sonuçları yoktur, ancak bunu yaparak geçici bir gamze elde edebilirsiniz.

Parmaklarınızı yüzünüzdeki aynı noktalara sabit tutarak ifadenizi giderek geniş bir sırıtarak rahatlatın. Gülümseme geniş ve açık ağızlı olmalıdır. Çünkü geniş bir gülümsemeye sahip olduğunuzda doğal gamzeler genellikle görülür.

Aynadaki görünümünü kontrol edin. Parmak uçlarının konumu hafifçe kapalıysa, parmak uçlarınızı hafifçe yanaklarından doğru yere kaydırmanız gerekebilir.

İstediğiniz çukurluğa parmak uçlarınızla veya kalem ucu ile sıkıca bastırın. Geçici oyuklar için derhal serbest bırakın. İsterseniz bir resim çekin.

yüz yogası yapanlar-yüz jimnastiği yapanların yorumları-gamze nasıl belirginleştirilir-petanın yüz egzersizleri-gamze belirginleştirme-yanağa bastırarak gamze-yüz yogası yan etkileri-evde gamze yapma egzersizleri-yanak piercingi gamze yapar mı-defne samyeli yüz yogası linkleri-yüz yogası yapan ünlüler
Yüz yogası ile gamze

Kurşunkalem kullanarak gamze yapma

Keskin olmayan kurşun kalemler veya kalem ya da kalemin arkası, düzenli aralıklarla yanaklara bastırmak için kullanılabilir. Bu sonuçta yanakların o bölgede oyuk haline getirilmesine ve sizlere gamze yapmaya yardımcı olacaktır.

yüz yogası yapanlar öncesi ve sonrası-yüz yogası yapanlar-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası önce sonra-yüz yogası before after-yüz yogası yapan ünlüler-yüz jimnastiği yapanların yorumları-yüz yogası öncesi ve sonrası-yüz masajı yapanların yorumları-yanak piercingi gamze yapar mı-yuz yogasi oncesi sonrasi-peta yüz yogası-evde gamze yapma egzersizleri-yüz yogası teknikleri-dudak egzersizi yapanlar-gamze oluşturma
Gamze belirginleştirme

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz yogası önce sonra, yüz yogası yapanlar!

Yüz yogası önce sonra arasındaki farklar inanılmaz! Aşağıda facial yoga olarak bilinen hareketleri yapan ve başarılı sonuçları internette paylaşan örnekler yer alıyor. Siz de hiç bir kimyasal kozmetik ürünü kullanmadan, tamamen doğal yanak dolgunlaştırma egzersizleri ile bu sonuçları elde edebilirsiniz.

Artık yüzüm sarktı, estetik yaptıracak param yok, çok yaşlı görünüyorum, kırışıklıklar artıyor gibi düşüncelere son! Yüz yogası öncesi ve sonrası arasındaki muhteşem farkı siz de yaşayın.

Yüz yogası öncesi ve sonrası (Yüz yogası before after, yuz yogasi oncesi sonrasi)

Uygulama sonrası yüz yogası değişimi çarpıcı farklar gösteriyor. Aşağıdaki görsellerde bu yüz yogası değişimi gözlerinizle görebilirsiniz.

Yüz yogası öncesi ve sonrası (Yüz yogası before after) bazı görsellerde 20 yıl gençleşme olduğu görülüyor. Yüz yogası öncesi sonrası arasındaki bu fark için yapmanız gereken egzersiz programı inanın günlük rutininiz içerisinde çok az zaman alıyor. Akşam yatmadan önce 10-15 dakikalık bir performans, yüz yogası öncesi ve sonrası arasındaki inanılmaz değişimleri yüzünüze yansıtabilir.

Her şey başlamakla ve ilk adımı atmakla ilgili. Bir yanağınızı şişirin, her şeyin değiştiğine gözlerinizle şahit olacaksınız. Dünyada milyonlarca insan yüz hareketleri ile gençleşiyor.

Bu hareketleri yaparak kimyasal kozmetik ürün kullanmadan yıllara meydan okuyor. siz de yaşsız insanlar arasına katılabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki yüz yogası öncesi sonrası fotoğraflarına (Yüz yogası before after) bir göz atmak! Gerisi kendiliğinden gelecektir. Emin olabilirsiniz!

Elmacık kemiği yogası, elmacık kemiği için yüz yogası, dolgun yanaklar için egzersizler!

Elmacık kemiği yogası yaparak belirgin bir yüz hattına sahip olabilirsiniz Yüz jimnastiği elmacık kemiği dolgusu before after (önce sonra) resimlerini gözünüzün önüne getirin ve aşağıdakilerle karşılaştırın. Göreceğiniz gibi yüz hareket yogası ile elmacık kemiği dolgusu before after arasındaki benzerlik dolgusuz elmacık kemiği çıkarma hareketleri en doğal yolunu gösteriyor.

Elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri ile önce sonra arasındaki çarpıcı farkı gözlerinizle görün! Yüz yogası değişimi sizi şaşırtacak!

Yanak şişirme egzersizleri, yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma, dudak kenarı çizgileri için yüz yogası

Yüz şişirme veya yanak şişirme egzersizleri etkili yüz yogası teknikleri arasında yer alıyor. Yılların izlerini yanak şişirme egzersizleri ile kolayca silebilirsiniz.

Yüz yogası ile dudak dolgunlaştırmak da mümkün. Yüz yogası ile dudak dolgunlaştırma için öncelikle ağzınızı hava ile doldurup önce bir yanağı şişirip sonra havayı diğer yanağa geçirin.

Yüz şişirme egzersizi için sonra iki yanağınızı birden balon gibi şişirin. Gözleriniz yuvasından çıkacakmış gibi olsun. Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası hareketleri içerisinde en etkilisi bu balon hareketidir.

yüz yogası yapanlar-yuz jimnastigi-yüz egzersizleri-gamze oluşturma-yüz şişirme-elmacık kemiği belirginleştirme yüz yogası-gamze belirginleştirme yöntemleri-yüz yogası yüzü zayıflatırmı-elmacık kemiği yogası-yuz yogasi ne zaman sonuc verir-gamze egzersizleri-balon şişirme egzersizleri-evde yoga nasıl yapılır resimli
Balon yüz yoga tekniği

Yüz yogası nedir? Yüz yogası yapanlar!

Uzak Doğu kökenli yüzdeki cilt sarkmaları, çizgileri ve kırışıklıkları engelleyen ve yüzü gençleştiren bir yoga tekniğidir. İngilizce face yoga veya facial yoga olarak biliniyor. İnternette yapılan aramalarda Türkçe karakterler yerine bazen yanlışlıkla ‘yuz yogasi’ biçiminde ifade edildiği de oluyor. Yüz egzersizi nasıl yapılır merak edenler için aşağıda resimli detaylar yer alıyor. Ayrıca yüz egzersizi nasıl yapılır videolu anlatımlar da bulunuyor.

Tüm vücudumuz ve cildimiz gibi yüzümüz de zamanla gerginliğini kaybeder. Yüzümüzde ağız kırışıklıkları ve göz çevresi başta olmak üzere kırışıklıklar, çizgiler, izler oluşur. Yüz kırışıklıkları vücudumuzun en çok görünen bölgesi olduğu için psikolojik olarak da olumsuz etkiler doğurur. Elbette yüz gerdirme işlemleri ile bu izleri silmek mümkün. Ancak kalıcı bir yüz gençliği için ideal bir teknik bulunuyor: Yüz gerdirme yogası.

Yüz yogası işe yarıyor mu? Yüz yogası teknikleri ile gerçek bir sıkılaşma ve keskin, çıkık elmacık kemiklerine sahip olabilirsiniz. Yoga nasıl ki vücudumuzu düzene sokuyor, sıkılaştırıyor yüz yogası da yüz kaslarını ve cildini sıkılaştıran egzersizler içeriyor. Yüz yogası egzersizleri her yaşta insanın kolayca yapabileceği teknikleri kapsıyor. Yüz yogası işe yarıyor mu sorusunu aklınızdan çıkarın, etkisini dünyadaki milyonlarca insen gibi gözlerinizle görün!

Yüz yogası yapanlar için yüz yogası ne kadar sürede etkili olur?

Bu soru çok önemli! Aşağıda hayatınızı değiştirecek, size geçmiş yılları cilt gençliği ve estetiği bakımından geri getirebilecek muhteşem bir yazı sizi bekliyor. Yüz yogası ne kadar sürede etkili olur sorusu neden önemlidir? Çünkü yüz yogası teknikleri etkisini göstermek için 4-5 haftalık bir süreye ihtiyaç gösteriyor.

Bu sürenin sonunda belirli aralıklarla yoga yüz hareketleri yapılsa dahi etkisini uzun süre devam ettirebilir.

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Petanın yüz egzersizleri, Peta yüz yogası videoları (Peta yüz egzersizi)

Peta yüz yogası videoları (Peta yüz egzersizi, peta yüz egzersizleri,yüz yogası peta) ile tüm dünyada yoğun ilgi görüyor. Birbirinden ilginç hareketler Defne Samyeli yüz egzersizleri arasında anlatılıyor. Defne Samyeli yüz jimnastiği (Defne Samyeli yüz hareketleri) konusunda bilgiler veriyor.

İşte Petanın yüz egzersizleri (Peta yuz egzersizleri) ile ilgili bir video!

Peta ile yüz yogası, petanın yüz egzersizleri

peta yüz yogası

Yüz yogası ile gamze, yanakta gamze nasıl yapılır? (Gamze için yüz yogası)

Yanakta gamze nasıl yapılır? Doğal gamze yapmak elinizde! Sonradan gamze yapmak her yaşta mümkün olabiliyor! Bugüne kadar hep gamzesi olanlara imrenmiş ve hayıflanmış olabilirsiniz. Bu yazıda doğal gamze yapmak nasıl olur öğreneceksiniz! Size özel egzersizlerden yapacağınız gamze yapma programı ile etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bu amaçla dudak kenarında gamze için yüz yogası müthiş bir tercih olabilir! Yüz dolgunlaştırma için ilaçsız, neştersiz bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Yüz dolgunlaştırmagamze yüz etkisiyüz yogası kaşık hareketi kolay ama çok etkili uygulamalardır.

Yüzde gamze yapma

Aşağıda yüz dolgunlaştırmagamze yüz etkisiyüz yogası kaşık hareketi ve diğerlerini aşağıda yüz yogası nasıl yapılır başlığıyla okuyabilirsiniz.

Plastik cerrahi veya piercing uygulamadan, gamze yapma programı ve  tamamen yüz yoga hareketleri ile sonradan gamze yapmak isteyebilirsiniz. Dudak kenarında gamze olusturma hareketleri de benzer bir sonucu almanıza yarayabilir. Yüz yogası ile gamze yapma için aşağıda egzersizleri veriyoruz.

Daha önce gamze nedir açıklayalım. Yanaklarında çukurların nasıl oluştuğunu merak ettiniz mi hiç? Gamzeler kas deformitesinin bir sonucudur.

Gülümsediğiniz zaman kısaltılmış kaslar çekilir ve bunun sonucunda ‘gamze’ olarak adlandırdığımız içi boş bir alan oluşur. Bu nedenle, kişi gülümseyince, çukurları görüyoruz. Kaslar gevşediğinde cilt normal ve dış görünüşte görünüyor. Çukurlar kalıtsaldır ve bir ebeveynin çukurları varsa gamzeye sahip olma ihtimalleri çok yüksektir.

Yüz yogası nasıl yapılır?

Farklı yüz germe hareketleri ile zamana karşı durabilirsiniz. Bunun için yapılabilecek yüz jimnastiği hareketleri arasında öne çıkanlar şunlardır:

 • Dudak ve ağız çevresi için yüz jimnastiği hareketleri
 • Göz ve göz altı torbaları için hareketler
 • Burun çevresi için hareketler
 • Alın kırışıklıkları için hareketler
 • Boyun sarkmaları için hareketler
 • Yanaklar ve yanak çevresi için yüz yogası hareketleri

Yüz yogası dudak egzersizi çeşitleri

Dudak egzersizi yapanlar daha genç görünmek ve sarkmaları engellemek için büyük bir adım atmış oluyor. Dudaklarınızın arasına bir kalem veya pipet yerleştirin. Kalemi dudağınız ile öne arkaya doğru hareket ettirin. Bu esnada yanaklarınızı yukarıya doğru çekin. Hareketi yaparken gözünüzü kısmayın. Dudak egzersizi yapanlar yüz sarkmasını toparlayıcı etkisinden yararlanıyor.

yüz yogası teknikleri-dudak egzersizi yapanlar-gamze oluşturma-yüz yogasının faydasını görenler-yüz hareketleri ile gençleşme-yüz yogası değişimi-ayşe tolga yüz yogası-lourdes çabuk yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-gamze çıkarma egzersizleri-yanak piercing gamze yapar mı-peta yüz egzersizleri-yüz yogası kadınlar kulübü-peta yuz egzersizleri-yüz yogası yapanların yorumları-yüz yogası yapanlar yorumlar-dudak yogası yapanlar
Yüz yogası dudak hareketi, dudak egzersizi yapanlar

Elmacık kemiği belirginleştirme egzersiz çalışmaları istikrarlı yapılırsa önemli farkla elde edilebiliyor. Yüz yogası dudak egzersizi, dudak üstü, burun kenarı çizgileri, yanaklar ve boyundaki çizgilere karşı etkilidir.

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz dolgunlaştırma

Dudaklarınızı içe doğru çevirerek küçük ‘u’ harfi hareketi yapın. Kırışıklık için yüz masajı yapanlar hareketin devamında gülerek dudaklarınızla büyük ‘o’ harfi şeklini yapıyor.

Kalemi dik olarak dişlerinizin arasına yerleştirin. Dudaklarınızı kalemin ulaşabildiğiniz en uç noktasına götürmeye çalışın.

Kaşıkla yüz yogası için üst dudağınızın içine yemek kaşığını yerleştirin. Alt dudakla öne doğru itin. Yukarıya doğru kaldırın. Beş saniye kadar bekleyin.

yüz yogası yapanlar-gamzeleri belirginleştirmek için-elmacık kemiği çıkarma hareketleri-yüzde gamze yapma-yanak dolgunlaştırma egzersizleri-yoga öncesi sonrası-gamze yapma programı-gamzeyi belirginleştirmek-yanak piercingi gamze-defne samyeli yüz yogası hareketleri-defne samyeli burun egzersizleri-kırışıklık için yüz masajı-yüz hareketleri ile gençleşme-yüz yogası ile gamze yapma-yüz yogası kaşık hareketi-yüzdeki gamze çeşitleri-yanakları içe çekmek-elmacık kemiği belirginleştirme-yüz yoga hareketleri-yüz yogası faydaları-elmacık kemiği için yüz yogası
Kaşık hareketi ile dudak ve yanak dolgunluğu elde ediliyor

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Dudak yogası

Dudak yogası yapanlar herhangi bir kozmetik ürün kullanmadan dudak dolgunlaştırma yapabiliyor. Dudak yogası yapanlar arasına katılmak için ayna karşısında dudak büzme hareketi yapın. Sanki küsmüş gibi dudağınızı içe doğru 15 saniye boyunca büzün. Daha sonra ayna karşısında kendinizi öpücük yağmuruna tutun. Yanak egzersizleri için yanak içlerini ağzınızla emerek balık dudak hareketini gerçekleştirin.

Bu harekette işaret parmaklarınızı dudak kenarına koyarak gözlerinize doğru yukarı yönde kaldırıyorsunuz. İki dudak kenarına eşit miktarda parmaklarınızla bastırarak yukarı doğru çekin. bu şekilde bir-iki dakika kadar bekleyin. Hareketi her gün on kez tekrarlayabilirsiniz.

Yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-yüz yogası teknikleri-yüz yogası önce sonra-yanak şişirme egzersizleri-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası elmacık kemiği-ayşe tolga yüz yogası-yüz yogası hareketleri resimli
Yüz egzersizi yapanlar

Dudak kenarı çizgileri için yüz yogası bir sıra ile ve her gün tekrarlayarak dudak dolgunlaştırmayı başarabilirsiniz.

Yüz dolgunlaştırma egzersizleriyüz yogası teknikleriyüz hatları belirginleştirme egzersizleriburun kenarı çizgileri için yüz yogası hareketlerini videodan takip edebilirsiniz.

Yüz yogası nasıl yapılır video

Yüz yogası nasıl yapılır video indirmeden aşağıda izleyebilirsiniz. İzleyeceğiniz yüz yogası video kayıtları ile hem teknikleri inceleyebilir hem de gençlik sırlarını keşfedebilirsiniz.

Yüz yogası balon şişirme egzersizleri, balon şişirmenin yüze faydaları!

Balon şişirmenin yüze faydaları nelerdir biliyor musunuz? Balon şişirmek yüz için yoga etkisi gösteren hareketlerdendir. Bildiğiniz balonlarla yapılan balon şişirme egzersizi, yüzünüzü kırıştırmadan balonu elinizi kullanmadan ağzınızla şişiriyorsunuz. Bu esnada yanaklarınızın dolması ve şişmesine izin verin. Balonu her gün daha fazla şişirerek egzersizi hızlandırın. Balon şişirmenin yüze faydaları yüzün gerginleşmesi ve dolgunlaşması etkisi iledir.

Gamze balon hareketi sonradan sihirli çukurların ortaya çıkmasını da destekliyor. Kolayca yapılan gamze balon hareketi yanak dolgunlaştırma, yüzü germe etkisiyle de biliniyor.

Balon şişirmenin faydaları arasında yüz kaslarının çalışması, gergin bir yüz ve hücrelere daha çok oksijen gitmesi sayılabilir. Öylesine basit ve etkili ki balon şişirmenin faydaları zamanla inanılmaz etkileriyle yüzünüzde gençleşmeyi hissedeceksiniz.

Balon şişirme egzersizleri aşama aşama geliştirilebilir. Önce bir hafta elma kadar, sonra bir hafta greyfurt kadar balon şişirme egzersizi yapabilirsiniz. Üçüncü hafta balon şişirme egzersizi için hedef karpuz büyüklüğüdür.

Yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-yüz yogası teknikleri-yüz yogası önce sonra-yanak şişirme egzersizleri-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası elmacık kemiği-ayşe tolga yüz yogası-yüz yogası hareketleri resimli
Balon şişirme hareketi

Balonu şişirdikten sonra bırakıp yüz kaslarını dinlendirin. Bu sürede konuşmamanız tavsiye ediliyor. Balon şişirmek yüz için olduğu gibi dudak ve yanaklarınızda etkili sonuçlar doğuracaktır.

Göz egzersizleri, yüz yogası çekik göz egzersizleri

Yüz hatları belirginleştirme egzersizleri yanında özellikle yüz yogası göz çevresi için bu egzersiz yapılıyor. İşte göz çevresi için yüz yogası çekik göz hareketleri!

 • Gözlerinizi fal taşı gibi açın. Bu sırada işaret ve başparmağınızla iki yöne doğru gerdirin. Karşıya keskin şekilde 15 saniye kadar bakın. Göz çevrenizdeki kırışıklıklar kaybolmaya başlayacaktır.
Yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-yüz yogası teknikleri-yüz yogası önce sonra-yanak şişirme egzersizleri-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası elmacık kemiği-ayşe tolga yüz yogası-yüz yogası hareketleri resimli
Yüz yogası göz çevresi egzersizleri, çekik göz egzersizleri
 • Gözlerinizi iyice açın. Baş parmaklarınızı göz kenarına yerleştirin. Yanlara doğru gergin şekilde çekin yani çekik gözlü hale gelin ve on saniye bekleyin. Boynunuzu geriye doğru gergin olacak şekilde yaslayın. Alt çenenizi öne çıkarın. Dilinizi damağınıza yapıştırın. On saniye süreyle bekleyin.
 • Kaz ayaklarını azaltacak bu egzersizde işaret ve orta parmağınızı birleştirip göz kenarına yerleştirin. Gözlerinizi mümkün olduğunca büyük açmaya çalışın. Parmaklarınızı geriye doğru bastırarak cildinizi gergin hale getirip yukarıya itin. Bakışlarını karşıya doğru odaklansın.
 • Yüz yogası göz kapağı düşüklüklerini ameliyatsız halledebilir. Yüz yogası yorumları arasında ayrıca yüz yogası göz altı torbalarını yok etmede de kullanıldığı belirtiliyor. Yüz yogası göz altı egzersizi ile yüzünüze önemli bir estetik etki sağlayabilirsiniz.
Yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-yüz yogası teknikleri-yüz yogası önce sonra-yanak şişirme egzersizleri-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası elmacık kemiği-ayşe tolga yüz yogası-yüz yogası hareketleri resimli
Yüz yogası teknikleri

Yüz egzersizleri

Bildiğiniz balonlarla yapılan bu egzersizde yüzünüzü kırıştırmadan balonu elinizi kullanmadan ağzınızla şişiriyorsunuz. Bu esnada yanaklarınızın dolması ve şişmesine izin verin. Balonu her gün daha fazla şişirerek egzersizi hızlandırın.

 • Balonu şişirdikten sonra bırakıp yüz kaslarını dinlendirin. Bu sürede konuşmamanız tavsiye ediliyor. Bu hareket dudak ve yanaklarınızda etkili sonuçlar doğuracaktır.
 • Alın masajı. İşaret parmaklarıyla alnınızın ortasına çok bastırmadan dairesel hareketleri içeren bir masajdır. Düzenli yapıldığı takdirde büyük faydalar sağlayacaktır.
 • Avuç içlerini kaşların üzerine koyun. Üzerine bastırarak alnınızı kırıştırmadan yukarıya doğru kaldırın. Bu arada kaşlarınızı çatmaya çalışın. Bu harekete 10 saniye boyunca devam edin. Yüz yogası kaş kaldırma hareketi düzenli uygularsanız daha kalkık ve çekici kaşlara sahip olabilirsiniz.
Kaş kaldırma egzersizi
Kaş kaldırma hareketi

Yüz yogası gıdı eritme ve boyun egzersizleri

Kafanızı geriye doğru yaslayın. Dik vaziyette oturun. Çenenizi öne doğru çıkarın. Alt dudağınızı mümkün olduğunca üst dudağın yayına yaklaştırmaya çabalayın. Burnunuza doğru da uzatabilirsiniz!

15 saniye bu şekilde beklemek yeterli oluyor. Bu hareketi günde on kez tekrarlayarak ve düzenli yaparak gıdı eritmeyi başarabilirsiniz, gıdı oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-yüz yogası teknikleri-yüz yogası önce sonra-yanak şişirme egzersizleri-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası elmacık kemiği-ayşe tolga yüz yogası-yüz yogası hareketleri resimli
Gıdı eritme hareketi

Yüz yogası elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri (Yüz yogası yanak dolgunlaştırma)

Yüz yogası ile elmacık kemikleri belirginleştirme nasıl yapılır? Yüz hareketleri ile gençleşme ve elmacık kemiği belirginleştirmeyi başka bir ifadeyle yüz yogası yanak dolgunlaştırma etkisini başarabilirsiniz. Bunun için yapacağınız yüz yogası elmacık kemiği egzersizleri şunlardır:

Elmacık kemiği belirginleştirme egzersizleri

 • Dudakları dişleri kapatacak şekilde “O” şekline getir. Bu durumda dudağı kapatarak yanakları yukarıya doğru kaldır. Dudaklar kapalı vaziyette gülümseme egzersizi yap. Yanakları tekrar yukarı itmeye çalış. “O” egzersizini yaparken gülümsemeye çalış. Elmacık kemiği belirginleştirme yüz yogası egzersizleri yüzünüzde gençlik aşısı etkisi yapabilir.
 • Diğer bir elmacık kemiği belirginleştirme egzersiz tarifi ise şöyle: Orta parmağını çenenin ortasına koyarak yukarıya doğru bastır. Bu arada başını hafifçe arkaya yatır. Çeneni kullanarak parmağını itmeye çalış ve başını aşağı yukarı hareket ettirerek egzersize devam et.

Yüz yogası ile elmacık kemikleri belirginleştirme için basit egzersizler yeterlidir. Bu egzersizlerle yüz yogası yanak dolgunlaştırma faydasını görmüş olursunuz. Elmacık kemikleri çizgileri de keskinleşmiş olur.

Elmacık kemiği erkek okurlarımız tarafından da ilgi görüyor. Elmacık kemiği erkek yüzünde çıkık olursa daha seksi ve daha çekici olabiliyor. Bunun için yüz gerdirme yogası yapmak çok olumlu sonuçlar sağlayabiliyor.

Yüz yogası yapanlar-yüz yogası ayşe tolga-yüz yogası teknikleri-yüz yogası önce sonra-yanak şişirme egzersizleri-yüz yogası öncesi sonrası-yüz yogası elmacık kemiği-ayşe tolga yüz yogası-yüz yogası hareketleri resimli
Elmacık kemiği belirginleştirme ve dudak kenarı izlerini silme hareketi

Yüz yogası yüzü zayıflatırmı?

Gülen balık hareketi olarak bilinen yüz yogası hareketleri ile zayıflatıcı etki elde etmek mümkün oluyor. Bu hareket için dudaklarınızla balık yüzü yapmaya çalışırken yanaklarınızı içeriye doğru çekiyorsunuz. Yaklaşık 30 saniye bekleyerek 10 set yapabilirsiniz. 

Aşağıdaki videoda yüz yogası zayıflatırmı sorusuna olumlu cevap oluşturan hareketleri izleyebilirsiniz. 

Dudak yogası yapanlar

Dudak yogası yapanların dudak büzme hareketi gibi beş basit adımla inanılmaz etkili sonuçlar alınabiliyor. Yüz egzersizleri yapanlar aşağıdaki sıralamayı takip ederek çok başarılı sonuçlar alabilirler.

 • Ağzınızı havayla doldurun ve sıkıca kapatın ve havayı dudaklarınıza doğru iterek balon gibi şişirin.
 • Havayı sağa doğru yanaklara doldurup hareket ettirin.
 • Havayı sağa doğru yanaklara doldurup hareket ettirin.
 • Havayı üst dudakla dişiniz arasına doğru itin.
 • Havayı alt dudakla dişiniz arasına kaydırın.

Her adımı havayı 5 saniye boyunca tutun. Yanaklardaki ve ağızdaki direnci hissetmelisiniz. Bu hareketler yüz yogası yanak dolgunlaştırma egzersizleri arasında da yer almaktadır. Yüz yogası yanak dolgunlaştırma yapanlar, yüz masajı yapanlar, yüz egzersizleri yapanlar da yukarıdaki adımları uygulayabilir.

Burun kenarı çizgileri için yüz yogası her gün tekrarlanmalıdır. İlk 20 günden sonra günaşırı periyota geçilebilir.

Dudak yogası yapanlar açıklıyor!

Dudak yogası yapanlar elde ettikleri başarıları farklı platformlarda paylaşıyorlar. Aşağıda dudak yogası yapanlar tarafından yorumlar arasından seçtiklerimizi yayınlıyoruz.

 • Kalemle dudak dolgunlaştırma özelliği arkadaşımın dudaklarında test edildi onaylandı. Daha bir kalkık ördek dudak tarzı oldu resmen kızın dudakları. İlginç gerçekten.( Yüz egzersizi yapanlar, Süslü Sözlük)
 • ‘Çalışan kaslar kendini salmaz’ prensibiyle yapılan yüz egzersizi. Uzun dönem yapılınca faydası olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca çok da eğlenceli. (Yüz egzersizi yapanların yorumları, Süslü Sözlük)
 • Dudak egzersizi duymamıştım farklı ve güzel bir egzersiz bence! (Yüz egzersizi yapanların yorumları, Kızlar soruyor)
 • Evet arkadaşlar kalem egzersizini yapmaya başladım ben de. Bu hareketler her yönden mantıklı. Resmen yüz kaslarını geliştiriyoruz :) gıdık bile yok ediliyormuş yaww! (Yüz masajı yapanlar, Kadınlar kulübü)

Lourdes Çabuk yüz yogası yapanlar kitabı

Yüz yogası kitap önerileri için araştırma yaptığımızda en çok dikkat çeken kitap Lourdes Çabuk yüz yogası oluyor. Bu kitapta 17 yüz egzersizi tanımlanıyor.

Resimli tanımlamalar ve nefes tekniklerinin birleşimiyle yüz kaslarında güçlenme, dolgunlaşma ve elmacık kemiği çıkarma hareketleri ile öne çıkması sağlanıyor.

Kitap hayli iddialı hazırlanmış. Günde 15 dakikanızı bu egzersizleri yapmaya ayırırsanız birkaç ay içerisinde 10 yaş gençleşmek mümkün iddiasını taşıyor.

Yüz egzersizi yapanların yorumları, işte Lourdes Çabuk yüz yogası yapanlar ve bu konudaki görüşlerden bir bölümü. Laurdes Çabuk yoga eğitmenidir. Lourdes Çabuk yüz yogası yapanlar için yazdığı kitapla referans konumundadır. Yüz yogası faydalı mı sorusunu kafasında barındıranların başvurabilecekleri kaynak bir kitaptır.

Yüz yogasının faydaları

Yüz yogası faydalı mı? Yüz yogası ne işe yarar? Yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu? Kafanızda bu sorular varsa yüz yogası ile gençleşme deneyimini yaşamadan önce yüz yogası yorumları tarafından da desteklenen aşağıdaki faydalarını incelemenizi öneriyoruz.

 • Kırışıklıkları oluşmadan önce engellemek yüz yogası faydaları arasında en önde gelenidir.
 • Yüz masajı yapanların yorumları cildin yaşlanma etkilerini yok etmeye yardım ettiğini gösteriyor.
 • Etkili bir cilt gençleştirme tekniğidir.
 • Yüz yogasının faydaları arasında göz kapağı düşmelerini engellemek de yer alıyor.
 • Yüz yogası gıdı eritme ile daha zayıf bir görünüm kazandırır.
 • Yüz yogası yapanlar yüzdeki kırışıklık ve sarkmalara karşı önlem almış olduklarından yaşıtlarına göre 10-25 yaş genç gösterebilir.

Yüz jimnastiği hareketleri

 • Estetik cerrahi ve yüz estetiği uygulamalarına göre ucuz ve doğaldır.
 • Botoks ve dolgu gibi uygulamaların ender de olsa görülebilen olumsuz reaksiyonlarından korunmuş olursunuz.
 • Daha çıkık elmacık kemikleri ile yüz hatlarınız keskinleşir, yüzünüz güzelleşir. Yüz yogası faydaları arasında çıkık elmacık kemikleri önemli bir aşamadır.
 • Gergin, yorgun, bezgin yüz hatları yerine daha dingin, dinamik, canlı bir görünüm kazanırsınız.
 • Yüz yogası kasları sıkılaştırır. Bu da kollajen üretiminin artmasına neden olur. Kolajen artışı cildi daha canlı ve genç yapar.
 • Yüz gerdirme yogası şu alanlarda kas ve cilt sıkılaşması yapar: Yüz yogası yanak, yüz yogası alın, yüz yogası çene, yüz yogası gıdı, yüz yogası göz çevresi kaslarını geliştirir, çalıştırır ve cildi sıkılaştırır.
 • Sarkmış gerdanlar için etkili bir toparlama tekniğidir.
 • Yüz yogası ile gamze oluşturabilirsiniz. Gamze tutkusu olanlar için bu teknik vazgeçilmezdir. Plastik cerrahi alternatifi olarak yüz yogası gerçekten işe yarıyor mu sorusuna kesinlikle ‘evet’ cevabı verebiliriz.

Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Yüz masajı yapanların yorumları, yüz yogası yapanlar yorumlar (Yüz yogası yapanların yorumları)

Yüz yogası yapanlar yorumlar konusunda ilk akla gelen platform Kadınlar kulübü oluyor. Yüz yogası kadınlar kulübü yorumlarından bazılarını aşağıda bilginize sunuyoruz. 

Sizin için bu konudaki yorumlardan birkaçını buraya alıyoruz. Sitedeki diğer yüz yogası yapanların yorumları için linki tıklayabilirsiniz. Yine yüz jimnastiği yapanların yorumları için sitemizde yer alan ve alacak yorumları da takip edebilirsiniz.

Yüz yogasının faydasını görenler

Yüz yogasının faydasını görenler inanamayacağınız kadar çok. Bu satırların yazarı olarak iki yıldır yüz yogası yapanlar arasındayım. Ben ve üç arkadaşım daha iki yıllık çalışma sonucunda inanılmaz faydalar gördük.

Bu nedenle kendimizi çok rahatlıkla yüz yogasının faydasını görenler arasına dahil ediyoruz. Düzenli olarak günlük 10-15 dakikalık çabayla yüz yogasının faydasını görenler arasına katılabilirsiniz. Israr çok önemlidir!

Evde gamze yapma egzersizleri, Gamze egzersizleri, evde gamze nasıl yapılır?

Yüz yogası gamze yapmak için estetik cerrahi dışında yapabileceğiniz doğal bir yöntemdir. Yüzdeki o sihirli çukurlara sahip olmak için evde gamze yapma egzersizleri yapabilirsiniz. Basit egzersizlerle çekici gamzelere kavuşmak mümkündür. İşte sizi gamzeli yanaklara kavuşturacak beş farklı gamze egzersizleri!

gamze oluşturma egzersizleri-gamze yapma egzersizleri-gamze egzersizleri
Evde gamze yapma egzersizleri ile her yaşta gamze oluşturmanın lüksünü ve güzelliğini yaşayın!

Gamze çıkarma egzersizleri, gamze belirginleştirme hareketleri!

 1. Evde gamze yapma egzersizleri ve gamze belirginleştirme egzersizleri arasında birincisi dudakları sıkıştırıp yanakları içe doğru çekip emmek hareketidir. Bu yöntemi dudaklar kapalı vaziyette iken 10 dakika boyunca deneyin.
 2. Parmaklarınızla veya bir kalemin arkasıyla gamze oluşmasını istediğiniz noktalara baskı uygulayın. Bu baskıyı en az otuz dakika boyunca devam ettirin. Bu gamze egzersizi günde üç kez bir hafta boyunca yapın. Gamze çıkarma egzersizleri ile kolayca gamzeli yanakların keyfini çıkarın!
 3. Yüz yogası gamze oluşturma egzersizleri ve gamze belirginleştirme egzersizleri arasında en gülünç olanı ağzınızı yayarak gülümsemeye çalışın. Geniş gülümseme tabir edilen bu gülüş yanaklardaki çizgileri belirginleştirir ve çizgilerin hemen arkasında gamze çukurlarının ortaya çıkmasını destekler. Geniş gülümsemeyi ayna karşısına geçerek çalışabilirsiniz. Alışkanlık haline getirirseniz etkileyici çukurlar sizi bekliyor olabilir.
 4. Geniş gülümseme yaparken parmaklarınızla noktalara baskı uygulayarak yüz yogası gamze oluşturma egzersizleri ileri aşamasına geçin.
 5. Gamze belirginleştirme hareketleri için yanaklardan hafifçe yukarıya doğru çekin. İşaret parmağınızı gamzenin oluşmasını istediğiniz noktaya yerleştirin. 40 saniye kadar çekin ve rahatlamak için bırakın. 15-20 saniye bekleyip hareketi tekrarlayın. Bu arada gamzeyi belirginleştirmek yukarıya çekerken yanakları emmeye çalışın. Gamze egzersizleri ve gamze belirginleştirme egzersizleri günlük en az 10 dakika uygulamanız gerekiyor.

Yüz yogası yan etkileri, Yüz yogasının zararları

Yüz gençleştirme ve gamze nasıl belirginleştirilir konularında yüze yoga yapmanın önemli katkıları olduğunu yukarıda ifade ediyoruz. Bununla birlikte yüze yoga yapmanın ve gamze nasıl belirginleştirilir hareketleri yapmanın yan etkileri olabilir mi?

Yüz yogasının zararları, yüz yogası yan etkileri arasında olası faktörler şunlardır:

Yüz yogası yan etkileri, yüz yogası zararlı mı?

 • Yüz yogası zararlı mı konusunda yapılan araştırmalar genel olarak güvenli olduğuna işaret ediyor.
 • Yüz yogası zararları arasında en dikkat çekeni yüzde kırışıklıklara neden olabilmesidir. Gamze çıkarma egzersizleri ve yüze yoga hareketleri arasında yüzü buruşturmak, dudakları büzmek gibi pozlar bulunuyor. Bu pozlar yüzde kırışıklıklara neden olabilir.
 • Daha keskin bir çene, daha kalın boyun, yumrulu yüz ve hatta görülebilir damarlar da dahil olmak üzere çok keskin, erkeksi bir görünüm yüz yogası zararları arasında sayılabilir.
 • Gamze çıkarma egzersizleri yüz kramplarına neden olabilir. Bu fiziksel etkiler çok ender olarak ortaya çıkabilir.

Yüz jimnastiği nasıl yapılır? Yüz jimnastiği hareketleri

Yüz jimnastiği hareketlerine başlamadan evvel yüzünüzü bir nemlendirici ile nemlendirin. Cilt nemlendirici maske yaparak yüz jimnastiği için cildinizi hazırlayabilirsiniz. Nemlendirici krem kullanacaksanız parmak uçlarınıza da sürmeyi ihmal etmeyin. Böylece cildinizin yıpranmasını engellemiş olursunuz.

Yüz egzersizleri yapanlar basit tekniklerle yüzünüzü on yıl önceki haline çekebilirsiniz. Alın kırışıklıkları, dudak çevresi kırışıklıkları basit hareketlerle önlenebiliyor.

Yüz jimnastiği hareketleri için örneğin parmaklarınızı göz kapaklarınıza yerleştirip sabitleyin. Sonra kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırmaya çalışın. Hareketi on kez tekrarlayın.

Bir diğer alın gerdirme gençleştirme hareketi ise parmaklarınızı alnınıza yerleştirip kafa derinizden aşağıya doğru getirmeye çalışın. Çok sıkı biçimde aşağıya çekin.

Bu ve benzeri yüz egzersizleri genç görünmek için büyük katkılar sunuyor.

Yüz yogası ne sıklıkla yapılmalı?

Bu sorunun cevabı için gamze, dolgunlaştırma, elmacık kemiği belirginleştirme gibi hangi amaçla yüz yogası yapacağınız önemlidir.

Genel olarak haftada 3-4 kez yapılması öneriliyor. Bununla birlikte balon şişirme hareketi gibi egzersizler sağlık sorunu olmayanlar için daha sık yapılabilir.

Uzmanlar tarafından yüz yogası ne sıklıkla yapılmalı sorusu için en fazla haftada beş kez yapılmalıdır cevabı veriliyor.

Yüz yogası ne zaman sonuç verir? (Yuz yogasi ne zaman sonuc verir) İki hafta sonra yüz şekillerinde belirginleşmeler başlayabilir. Bir ay sonunda sarkmalar toparlanıyor. dudaklar dolgunlaşmaya başlıyor. İki ay sonunda göz altı torbaları dahil hafiflemeye yüz tutuyor. Üç ayın sonunda hedefinize ulaşıyorsunuz.

Bitmedi! Yüz yogası yapanlar gibi genç kalmak için benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

-1
-1 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı