Brezilya fönü nasıl yapılır? 6 ay fön çekmeye veda etmenin en etkili yöntemini kaçırmayın!

Brezilya fönü yapanlar 6 ay süre ile düz saçlara sahip olmanın keyfini sürüyor. Nasıl mı? Tüm detayları ile Brezilya fönü nedir hizmetinizde.


0

Brezilya fönü nasıl yapılır? Brezilya fönü nedir? Dümdüz saçlara sahip olmak ister misiniz? Yaklaşık altı ay boyunca saçlarınızın fönlü ve parlak kalması ne harika olur değil mi? Bunun bir yolu var!

Bu yazıda; brezilya fönü nedir, evde brezilya fönü nasıl yapılır, Brezilya fönü yaptıranlar neler anlatıyor, Brezilya fönü ne kadar, Brezilya fönü erkek uygulaması ile ilgili inanılmaz faydalanacağınız ve şimdiye kadar neden bilmiyordum diyebileceğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Bununla birlikte Brezilya fönü yaptıranlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.                                                                                    

Brezilya fönü nasıl yapılır?

Öncelikle Brezilya fönü nedir nasıl yapılır yakından bakalım. Brezilya fönü bir fön makinesi ve ardından düzleştiriciden gelen ısı ile birlikte uygulanan bir keratin saç bakımı çözeltisinden oluşur. Bu tedaviden sonra saçlar parlak, kıvrımsız, pürüzsüz, yönetilebilir ve dolgunlaşır. 

Brezilya fönü genellikle bir kuaför salonunda yapılan bir saç bakımıdır. Ancak doğru araçlarla evde de başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Brezilya fönü saç bakımı, her bir telin etrafında koruyucu bir tabaka oluşturmak için saçınıza bağlanan, elektriklenmeyi etkili bir şekilde azaltan, kütikülü kapatan ve herhangi bir dış hasara karşı koruyan sıvı bir keratin formülüdür . 

Pürüzsüzleştirici işlem Brezilya’da ortaya çıktı. Camu camu, annatto tohumu ve açai meyvesi dahil olmak üzere ülkeye özgü malzemeler kullanıyor. Tedaviyi aldıktan sonra, saçlarınız nemlendirilmiş, daha az kıvırcık ve ısıyla şekillendirmeye daha dayanıklı kalacaktır. Elbette müthiş bir parlaklık eşlik edecektir.

Brezilya fönü, kıvırcık yönetilemez saçlara veda etmek ve ilahi bir şekilde pürüzsüz saçlara merhaba demek için yarı kalıcı bir çözümdür. 

brezilya fönü nasıl yapılır-brezilya fönü nedir-evde brezilya fönü-brezilya fönü yaptıranlar-brezilya fönü ne kadar-brezilya fönü erkek
Brezilya fönü nedir?

Evde Brezilya fönü nasıl yapılır?

Bir güzellik malzemeleri mağazasından veya kuaförden online olarak evde Brezilya fönü kiti alın. Ürünleri bir kuaförden veya güzellik malzemeleri mağazasından ayrı olarak da satın alabilirsiniz.

Evde Brezilya fönü yapmak için gerekli malzemeler

 • Bir çift eldiven
 • 80 ml keratin
 • Bir adet cam kase
 • Boya fırçası
 • Vantilatör
 • Saç bonesi
 • Fön makinesi
 • Saç düzleştirici (230 dereceye kadar ısıya ulaşabilen)
 • Sülfat içermeyen şampuan

Adım adım evde Brezilya fönü yapımı

Saçınızı düzleşmeye hazırlayan ve kalıntıları gideren şampuanı kullanarak saçınızı yıkayın. Saçları bir havluya sarın ve birkaç dakika sonra alın. Saçları nazikçe kurulayın. Narin, ıslak telleri kırmamak için kuvvetli bir şekilde ovalamayın.

Saçı tarayın ve bölümlere ayırın, toplamda yaklaşık 4-6 bölüm yapın. Brezilya fönü profesyonel bakımını veya keratini alın ve saçınızın her bölgesine kökten uca uygulayın. Eşit olarak dağıtmak için bir tarak kullanın. Tedavi her teli kaplamalıdır. Saçı koruyucu bir protein tabakasıyla sararak saç kütikülünün düzleşmesine yardımcı olur.

Kuru saçı düz veya yuvarlak bir fırçayla düz bir şekilde fırçalarken fönleyin. Amaç, saçı olabildiğince düz hale getirmektir. Aşağı doğru vuruşlarla fırçalayın ve fön makinesini de aşağı doğru çevirin, böylece saçı yukarıdan düzleştirerek kurutur.

Kuruduktan sonra saçı dört bölüme ayırın ve bir tel tokası veya klipsle yerinde tutun. Kazayla çökmeye veya dalgalanmaya neden olmamak için saçı keserken dikkatli olun. Ardından bölümler halinde bir ısıtıcılı saç düzleştirici ile saçı düzleştirin.

Düzleştirdikten sonra herhangi bir şampuan kullanmadan saçı durulayın. Bir havluyla kurulayın.Saçınızın kalınlığına ve dokusuna bağlı olarak tüm işlem yaklaşık 90 dakika veya daha kısa sürebilir.

Brezilya fönü nedir?

Brezilya fönü nedir? Brezilya fönü, kıvırcık yönetilemez saçlara veda etmek ve ilahi bir şekilde pürüzsüz saçlara merhaba demek için yarı kalıcı bir çözümdür.

Her bir saç telinin etrafında koruyucu bir tabaka oluşturur. Sıvı keratin formülü kullanır . Keratin, saçınızda, cildinizde, tırnaklarınızda ve hatta dişlerinizde doğal olarak bulunan bir tür proteindir.

Daha fazla keratin eklemek saç tellerini güçlendirmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olabilir. Bu, saçınızın geçici olarak daha dolgun ve parlak görünmesini sağlar.

Saç stilistiniz, saçınızı herhangi bir kir ve ürün birikiminden tamamen kurtarmak için, belki de birkaç kez saçınızı iyice yıkayarak başlayacaktır. Saç ne kadar temiz olursa sonuçlar o kadar iyi olur.

Daha sonra stilist, yağ bazlı bakım formülünü saçınızın kökten uca kadar olan kısımlarına dikkatlice ve derinlemesine uygular. Daha sonra, tedaviyi kapatmak için sıcak bir ütü kullanılmadan önce saçınız fön ile kurutulur. Stilistiniz daha sonra derin bir bakım maskesi uygulamadan önce saçınızı tekrar yıkayacaktır.

Son olarak, saçınız bir kez daha fön ile kurutulur, tamamen pürüzsüzdür ve tedavinin tam etkisini göreceksiniz.

Brezilya fönünden sonra saçınıza nasıl bakmalısınız?

Brezilya fönünü uyguladıktan sonra, güzelliği etkilerinin birkaç ay sürmesidir. Klor veya sülfat içeren şampuanlardan, saç kremlerinden veya diğer saç bakımlarından kaçınmaya değer, ancak istediğiniz zaman yıkayabilirsiniz. Yaklaşık bir hafta sonra saçınızı renklendirebilirsiniz. Ve son olarak, düzleştirici kullanmanıza gerek yok!

Brezilya fönü yaptıranlar

Brezilya fönü yaptıranlar görüşlerini anlatıyor.

 • İyi bir yerde yaptırmak lazım. İyi yerlerde brezilya fönü uygulamasında ilk önce keratin uygulaması oluyor ve bu üç aşamada oluyor. Sonra saçlarını çok küçük bir düzleştiriciyle itinayla düzleştiriyorlar. Çoğu insan brezilya fönğnü bakım için yaptırıyor. Ama tabi iyi yerlerde yaptırman gerek. (Brezilya fönü yaptıranlar, Kızlar Soruyor)
 • Saçının boyuna göre değişiyor fiyatı. Bana 200’e yaptılar ama yaşadığın ile göre değişiyor. İlk saçın brezilya fönü şampuanıyla yıkanıyor. Sonra kreatin sürülüyor saça yarım saat kadar öyle bekliyor. Sonra hiç yıkamadan 250 derece mi ne maşayla düzleştiriyorlar. Tek tek ve 3 gün boyunca toka takmıyorsun. Saçlarını kulak arkası yapmıyorsun. 3gün sonra tekrar gidiyorsun kuaföre ve saçını onlar yıkıyor tekrar maşa çekiliyor. Brezilya fönünü ben yaptırdım. Saçlarım ipek gibi oldu. Normalde lüle lüledir mesela benim saçım. Brezilya fönü yaptırırsan onun şampuanını ve eğer saçların boyalıysa bakım kremini almak zorundasın. Normal şampuanlarla yıkarsan bozulur fönün. Bi de yazın denize girerken başına bone takarak girmelisin. Yoksa deniz tuzu kreatini çözer eskisine döner saçın. (Brezilya fönü yaptıranlar, Kızlar Soruyor)
 • Zor ve zahmetli bir işlem çok fazla zamanı kuaförde geçirip elde ediyorsunuz sonucu. Benim saçlarım çok fazla yoğun değildi. Biraz daha zayıf özellikte idi bu kimyasal işlemde saçlarıma zarar verdi ve biraz döküldü. Bu işlemde saçları yıpratma ve bir miktarda dökme ihtimali var. Ondan dolayı da bunları bilerek yaptırın diyorum. Ben yaptırdım arkadaşımda yaptırdı ama ondan yıpranma ve dökülme olmadı. Bu durum biraz da saç yapısı ile alakalı. (Brezilya fönü yaptıranlar, Kombinkadın)
 • Sonra tekrar yaptım. Bu sefer evde kendim yaptım ama doğru yapamadığım için bir kaç ay sürdü etkisi. Şimdi 2 gün önce kuaföre tekrar yaptırdım. Şu an gayet memnunum. Bu işlem bazıların saçlarını yıpratıyormuş. Etkisi geçince ama markadan markaya değişiyor. Ben bi kere Çin malı bi marka kullandım evde. Çok kimyasaldı saçımı mahvetti. Daha doğal bi marka aldım hiç zarar görmedim. Marka çok önemli. Bu arada bunu çok sık uygulatmayın. Arada hiç olmazsa 9-12 ay geçmeli bi önceki yaptırmanızın üstünden. (Brezilya fönü yaptıranlar, Bayan Güzellik)

Brezilya fönü erkek saçına uygulanır mı?

Brezilya fönü erkek saçı için de uygulanabiliyor. Bu uygulama erkekler arasında büyük ilgi görüyor. Saç bakım uzmanı Bülent Savaş bu konuda şu bilgileri veriyor: “Özellikle de Brezilya fönü son dönemde erkekler tarafından sıklıkla talep gören uygulamalar arasındadır. Bu uygulama, erkeklerin hem iş hayatında hem de özel hayatta daha rahat etmesini sağlar.

Düzgün saç görünümü dışında uygulamanın amaçlarından biri de keratin bakımı ile saçlara canlılık ve sağlıklı görünüm kazandırmaktır. Saçlar, erkekler için de dış görünümde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bu nedenle bakımlı bir görünüm için saçlar, her zaman iyi görünmelidir. Bunu sağlayabilmenin en temel yöntemlerinden biri de saç bakımı yaptırmaktır. Yıpranan saçların onarılması ve eski gücünü kazanması için doğru saç bakımı ve fön uygulaması bu nedenle çok önemlidir.

Brezilya fönü ne kadar?

Brezilya fönü ne kadar? Kuaför ve uygulamada kullanılan malzemeye göre fiyat farkı oluşabiliyor. Brezilya fönü fiyatı 150 TL’den başlıyor. Bununla birlikte Brezilya fönü ne kadar sorusuna 600 TL’ye kadar varan fiyatlar olduğu biliniyor.

Ayrıca Brezilya fönü yaptıranlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.    

Brezilya fönü yaptıranlar konusu ile ilgilenenler aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı