Bu kış cildiniz yaşlanmayacak!

Kategori: Güzellik - 939Yorum Yazın
Bu kış cildiniz yaşlanmayacak!

Kışın cilt bakımı için neler yapmalıyız? Kışın cilt bakımı için özel yöntemler var mıdır? Kışın cilt bakımı özel bir ilgi ve teknik gerektiriyor. özel Kış aylarında cilt dokusu yaza göre daha farklı tepki veriyor. Eğer doğru cilt bakımı yapılmazsa yaşlanma etkileri fazlalaşıyor. Soğuk havalarda kan dolaşımı yavaşlar. Çünkü vücudumuz donmaya karşı önlem alır. Ter ve yağ bezleri de daha yavaş çalışmaya başlar. Bu durum cildimizin vücut ısısının düşmemesi için geliştirdiği bir reflekstir.

Soğuk havada cildimizde kırışıklık, çatlama, sarkma, leke gibi yaşlandırıcı etkiler daha çok oluşur. Bu etkilere karşı koruyucu önlemler almak gerekir. Kan dolaşımı düştüğü için yaşlanmayı geciktiren antioksidanların alımı da zorlaşır. Bu durumda ciltte pullanmalar, yanmalar, kızarıklıklar oluşur. Kartopu oynadığımızda elimizin kızarmasının nedeni de işte bu tepkilerdir. Cildimiz kışın daha az esnek olur.

Kışın cilt bakımı

Kış süresince doğal veya hazır kremlerle cildimizi beslemeliyiz. Gliserinli ürünler özellikle tercih edilebilir. Yapacağımız bakım ve desteklerle cildin koruyucu tabakasındaki Lipid bariyerin incelmesinin etkilerini de absorbe edebiliriz.

Kışın cilt bakımı-kış cilt bakımı-kışın cilt bakımı nasıl yapılır-kuru cilt bakımı

Kışın cilt bakımı için kar banyosu sonrası cildinizi mutlaka nemlendirin!

Kışın cilt bakımı-kış cilt bakımı-kışın cilt bakımı nasıl yapılır-kuru cilt bakımı

Kışın cildimize özel bir bakım uygulamak gerekiyor

Kışın zorlu şartlarında daha çok ölü tabaka oluştuğundan peeling yapmak gerekiyor. Deri tipine göre glikolik, retinoik veya salisilik asit içeren maskelerle ölü tabakalar temizlenmeli, hava alması sağlanmalı, nemlendirici kullanarak kuru kalmamasına dikkat edilmelidir.

Beslenme programımızda A, C, E vitaminleri, çinko, bakır, demir, selenyum açısından zengin besinler yeğlenmelidir.
Kış yağmur ve karla romantizm mevsimidir. Doğru cilt ve vücut bakımıyla her geçen kışın romantizmini keyifle sürebiliriz. Ne diyordu bir şarkıda: ‘ Her yerde kar var. Kalbim senin bu gece.’ Kar ve romantizmin keyfini çıkarın. Cildinizin de sesine kulak verin ve ihmal etmeyin yeter. Çünkü kar kendisi zaten bir detokstur. Sizi ve vücudunuzu arındırır. Biraz daha çılgınsanız kar banyosu dahi yapabilirsiniz.

 

Kış cilt bakımı önerileri

Dünyanın önde gelen dermatologları tarafından hazırlanan kış cilt bakımı için önerilerini derledik. İşte kışın cilt bakımı nasıl yapılır sorusuna ünlü dermatologların verdikleri cevaplar!

  • Kış aylarında peeling yapmak cildi daha fazla soğuktan etkileyerek tahriş edebilir, kızarmasına ve döküntüye neden olabilir. bu nedenle kış aylarında kese yapmak daha cazip olabilir.
  • Kışın özellikle kuru cilt bakımı yaparken iki katmanlı bir bakım uygulayın. Önce serum uygulayın sonra nemlendirici kullanın.
  • Güneş kremi kullanmaya kışın da devam edin.
  • Alkol ve boy şekerli besinlerden uzak durun.

 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!