Gazlı içeceklerin zararları erken yaşlandırıyor!Ömrümüzden 4,6 yılı çalıyor!

California Üniversitesi tarafından yapılan araştırma yoğun şeker ihtiva eden gazlı içecekleri fazla tüketenlerin 4,6 yıl daha erken yaşlandığını ortaya koyuyor. Gazlı içeceklerin zararları nelerdir açıklıyoruz!


0

Gazlı içeceklerin zararları gerçekten insanı ürkütüyor! Kola, gazoz gibi gazlı içeceklerle ilgili yapılan bir araştırma bu içeceklerin yaşlanmayla ilgili bağlantısını ortaya koydu. Kola gibi gazlı içeceklerden uzak durmanın genç kalmakla daha doğrusu erken yaşlanmak ile çok büyük ilgisi var. California Üniversitesi tarafından yapılan araştırma yoğun şeker ihtiva eden gazlı içecekleri fazla tüketenlerin 4,6 yıl daha erken yaşlandığını ortaya koyuyor.

Altın mühür otu cilde faydaları gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Asitli ve gazlı içecekler neden zararlıdır? Gazlı içeceklerin zararları nelerdir?

Gazlı ve yoğun şekerli içeceklerin günde iki şişeden fazla içilmemesi öneriliyor. Bu içeceklere bağımlı beslenme düzeninin de vücudun hücrelerini yaşlandırıcı etkisine dikkat çekiliyor. Şekersiz veya diyet olarak satılan gazlı içeceklerde dahi belirli miktarda şeker olduğu belirtiliyor. Bu tür içeceklerden çok fazla içmek de yine hücrelerde yaşlanmayı tetikliyor.

kola-şekersiz içecekler-gazoz-limonata-asitli içecekler-şekerli içeceklerin zararları-gazlı içeceklerin zararları
Kola, gazoz gibi gazlı içecekler içerdiği yoğun şeker oranıyla hücreleri yaşlandırıcı etkide bulunabiliyor

Yüksek şekerli alkolsüz gazlı içecekler içmek en çok obezite, tip 2 diyabet ve kilo alımı ile ilişkilidir. Gazlı içeceklerin zararları olarak öne sürülen diğer konuları listeden inceleyebilirsiniz!

  • Diş çürümesine neden olabilir
  • Geğirme ve mide ekşimesi
  • Artan obezite riski
  • Kötü beslenme
  • Kadınlarda kemik erimesi riski

Meyveli maden suyu zararlı mı?

Gazlı içecekler hakkında yapılan bazı iddiaları duymuş olabilirsiniz. Birincisi, kemiklerdeki kalsiyumu çalabilmesidir. Bir diğeri ise diş minesini aşındırabilmesidir. Yine bir diğeri, mideyi tahriş edebilmesidir. Bu endişeler, gazlı içecekler veya kola olarak da bilinen gazlı alkolsüz içeceklerin sağlık üzerindeki etkileri üzerine yapılan geçmiş çalışmalardan kaynaklanmaktadır. Bunlar kimyasallar ve yapay veya doğal şekerler içeren içeceklerdir.

Uzmanlar doğal maden suyu veya mineralli suların sağlıklı olduğuna ancak meyveli olarak satılan maden sularının da şeker içerebileceğine ve dikkatli tüketilmesi gerektiğine parmak basıyor.

Lezzet verici maddeler maden suyunu önemli ölçüde daha asidik hale getirir, bu da diş minesinin yıpranmasına neden olur.

Ne kadar az şeker, ne kadar az gazlı içecek o kadar genç ve sağlıklı hücreler! Milli içeceğimiz ayran araştırma sonuçlarına göre sağlıklı içecekler arasındaki tahtını koruyor.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı