Cep telefonunu yoğun kullananlar dikkat!

Kategori: Anti-aging - 1.105Yorum Yazın
Cep telefonunu yoğun kullananlar dikkat!

Cep telefonunun zararları nelerdir? Cep telefonları beyin tümörüne yol açar mı? Cep telefonunun zararları arasında bunamadan kansere, psikolojik rahatsızlıklardan mide sorunlarına pek çok madde sayılabilir.

Cep telefonları özellikle akıllı telefonlar artık gündelik hayatın vazgeçilmezi. Hiç elimizden düşmüyor. Hatta gece yatarken bile başucunda tutan insan sayısı hayli çok. Hal böyle olunca bu telefonların olumsuz etkileri de ortaya çıkmaya başlıyor.

Cep telefonunun zararları

En önemli etkisi beyin dokuları üzerinde meydana getirdiği mikro tümörler. Bu tümörler zamanla beyne büyük hasar verebilecek potansiyel taşıyor. Beyin kanserine dahi sebep olabiliyor. Zaten bu tür kullanımların etkisi hemen ortaya çıkmıyor. Yıllarca oluşan etkinin sonuçlarını yıllar sonra görmeye başlıyoruz. Bir hücrenin kanserleşmesi yaklaşık 15 yıl sürüyor diyor bilim adamları.

 

Cep telefonunu bırakmayıp çocuğunu yere düşüren annelerin çağındayız.

Cep telefonunu bırakmayıp çocuğunu yere düşüren annelerin çağındayız.

Ginkgo Biloba ile cep telefonu zararlarını engellemek mümkün mü?

Cep telefonlarının beyne verdiği zararları Ginkgo biloba ile azaltmak mümkün.

Cep telefonlarının beyne verdiği zararları Ginkgo biloba ile azaltmak mümkün.

Akıllı telefonun zararları konusunda bu cihazları hayatımızdan çıkaramayacağımıza göre ne yapabiliriz? Belki daha önce duymamış olabilirsiniz ama bu etkileri azaltmada bir ağacın çok etkili olduğu yapılan araştırmalarla bulundu. Ginkgo Biloba isimli ağaç cep telefonlarının beyine yaydığı dalgalara karşı koruyucu etkiye sahip. Bu ağaçtan elde edilen bitkisel ilaçlar aynı zamanda damar sistemlerinde oluşan plakaları ortadan kaldırarak hem beynin hem de vücudun tüm hücrelerine daha çok kan dolayısıyla daha çok oksijen taşınmasına yardımcı oluyor. Bu özellikleriyle Alzheimer hastalığının belirtilerini azaltıyor, dikkat gerektiren veya yoğun stresli çalışan insanların konsantrasyonunu artırıp stresini azaltıcı etkiye sahip.

Ginkgo Biloba mucizevi bir çözüm mü? Çok faydası olan Ginkgolit isimli etken maddesiyle Ginkgo Biloba etkili bir anti-aging ilaç. Fakat doktor tavsiyesi ve kontrolü altında kullanılmalı. Bitkisel olduğu için herkesin her bulduğu Ginkgo Biloba ürününü kullanması uygun değil. Çünkü kanın pıhtılaşmasını önleyici etkisi olduğundan kan sulandırıcı ilaçlarla kullanılmaması gerekiyor. Ayrıca mide ile ilgili bazı olumsuz etkileri de olabiliyor. Bazı kişilerde tansiyonu yükselttiği belirlenmiş.

Bedenimizi genç tutmayı başarabiliriz ama zihnimiz genç değilse hiçbir önemi yok. Zihnimizi genç tutmanın yollarından biri Ginkgo Biloba bitkisel ürünlerini kullanmak. Bu ürünlerin gerçek etken madde içermesine ve kullanım dozaj ve sıklığının hekim tarafından belirlenmesine dikkat edilmeli. Ginkgo Biloba hafıza için etkili bir anti-aging mucize. Aynı zamanda beyne faydası olduğu gibi cinsel gücü artırıcı afrodizyak etkisi de bonusu.

Adeta kulağımıza yapışık olarak yaşıyoruz mobil telefonlarla.

Adeta kulağımıza yapışık olarak yaşıyoruz mobil telefonlarla.

Mobil telefonlara iş yapıyoruz. Hem de saatlerce..

Mobil telefonlara iş yapıyoruz. Hem de saatlerce..


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!