Topraklama ile vücudunuzun elektrik yükünü azaltıp cilt bakımı yapın! Tüm detayları 8 başlıkta ilk kez açıklıyoruz!

Vücudunu nasıl topraklayabiliriz? Vücut topraklamanın faydaları nelerdir? Vücut topraklayarak genç kalmak mümkün müdür? Topraklama ile cilt bakımı nasıl yapılır? Tümünü açıklıyoruz!


-1
-1 points

Topraklama nedir? Evlerde, elektrikle çalışan sanayi dahil tüm cihaz ve makinelerde elektrik kaçağının veya sistemdeki statik elektriğin toprağa yerleştirilmiş bir elektrota verilerek boşaltılması işlemidir. Topraklanma sayesinde elektrik kaçağı riski ve elektrik yükü birikmesi sonucu cihazın yanması veya dokunanın çarpılması önlenmiş oluyor.

Vücut topraklama da aynı mantıkla çalışıyor. Vücudumuzun elektrik yükünü azaltıp, elektron dengesini sağlıyor. Elektrik  kanuni, vücut topraklama hayati bir işlemdir. Vücudunu nasıl topraklayabiliriz? Vücut topraklamanın faydaları nelerdir? Vücut topraklayarak genç kalmak mümkün müdür?

Topraklama ile cilt bakımı gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Topraklama nasıl yapılır?

Topraklama nasıl olur? Topraklama nedir nerelerde kullanılır? Vücut topraklama çıplak ayakla oluyor. Uzmanlar çıplak ayakla toprağa temas etmenin en iyi vücut topraklama yöntemi olduğunu belirtiyor. Evde topraklama nasıl olur diye düşünebilirsiniz. Bunun için önerimiz ellerinizi ve ayaklarınızı binanın duvarlarına koyarak topraklama yapabilirsiniz.

Bir diğer evde topraklama nasıl olur sorusunun cevabı ise çiçek saksılarıdır. Saksılardaki toprağa elle temas etmek bu etkiyi yapabilir.

Topraklanma nasıl yapılır ve faydaları nelerdir?

Topraklanmış olmak da insanlar için geçerlidir. Elektrikle topraklandığınızda, şunları hissedersiniz:

 • Rahatlamış
 • Güçlü
 • Dengeli
 • Stresi azalmış

Topraklama ve Topraklama Faydaları

Vücut topraklayarak elde edeceğiniz faydaları arasında sizi genç ve sağlıklı tutacak pek çok madde bulunuyor.

 • Enflamasyonu (Vücut iltihabını) azaltmak
 • Kronik ağrının azaltılması
 • Uykuyu geliştirme
 • Artan enerji ve güç düzeyi
 • Biyolojik ritimleri normalleştirme
 • Kan basıncını ve kan akışını normalleştirmek
 • Kas gerginliğini ve baş ağrısını rahatlatmak
 • Adet ve kadın hormonu semptomlarını iyileştirme
 • Horlamayı azaltmak
 • Ağrı eşiğinin yükselmesi (Ağrılarda yüzde 30 azalma, uykuyu engelleyen ağrılarda yüzde 70 azalma, sabah sertliği ve acıda yüzde 30 azalma)

Topraklanma stresi azaltıyor!

Stresin azaltılması ve stres hormonlarının azaltılması ile sakinliğin sağlanması topraklanarak mümkün olabiliyor. Yapılan bilimsel bir araştırma sonuçlarına göre topraklandığında, stres hormonunun, kortizolün günlük ritmi normalleşmeye başlar. Kortizol, vücudunuzun stres tepkisine bağlıdır ve kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olur, metabolizmayı düzenler, inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur ve hafıza formülasyonunda yardımcı olur.

Kortizol ritmini normalleştirmenin yanı sıra, bu çalışmadaki katılımcılar daha iyi uyudular ve kendilerini daha canlandılar hissettiler.

Topraklanma ile cilt bakımı

Topraklanma cilt bakımı ve cilt yenileme etkisine sahiptir. Bu etki dolayısıyla genç kalmak isteyenlere ve yüzdeki yaşlanma belirtilerini engellemek için çaba sarf edenlere öneriyoruz.

Topraklandığınızda, dolaşımınız düzelir ve oksijen ve besin maddelerinin vücudunuzdaki dokulara verilmesine yardımcı olur ve yüzünüze daha iyi kan akışı dahil edilir. Aşağıdaki resim, lazer kontrastlı bir kamera ile çekildiğinde, topraklanma yarım saat içinde anlamlı yüz kan akışında düzelme görülüyor.

Topraklama nasıl yapılır kısaca?

Yeryüzünde yalınayak yürürken kendinizi daha iyi hissettiğinizi fark ediyor musunuz? Son araştırmalar bunun neden olduğunu açıkladı.

Bağışıklık sistemi, vücudunuz toprak ile temas ederek kolayca ve doğal olarak elde edilen yeterli miktarda elektrona sahip olduğunda en iyi şekilde çalışır.

Araştırma, Dünya’daki elektronların, vücudunuzu iltihaplanmadan koruyabilecek antioksidan etkilere sahip olduğunu ve sağlıkla ilgili çok iyi belgelenmiş sonuçlara sahip olduğunu gösteriyor. Evrimsel tarihimizin çoğunda insanlar toprakla sürekli temas kurdu. Ayakkabı giymek insanın elektron düzeyini bozan bir evrimsel süreç oldu.

Ayrıca yakın zamanda, asfalt, ahşap, kilim ve plastikler gibi maddeler bize bizi bu temadan ayırdı.

Yalınayak yürüyün!

Dünya’nın yüzeyinde negatif bir elektrik potansiyeline sahip olduğu bilinmektedir. Toprakla doğrudan temas halindeyken (çıplak ayakla yürürken, oturursan veya yeryüzünün yüzeyine çöktüğünde), dünyanın elektronları vücudunuza iletilir ve bu elektronlar yeryüzü ile aynı elektrik potansiyeline getirir. Toprakla doğrudan temas içinde yaşamak vücudunuzu zemin hazırlar ve optimum sağlıklı olmasını sağlayacak olumlu fizyolojik ve elektrofizyolojik değişiklikler yapar.

Topraklama niçin yapılır?

Topraklanma, “elektromanyetik kirlilik” veya “kirli elektrik” gibi potansiyel olarak tahrip edici alanlara maruz kalmanın sonuçlarını en aza indirgemekte.

Topraklanma yapılmadığında vücut daha çok iltihap üretebilir. Bu durum son zamanlardaki hastalıkların sayısının artmasını da açıklıyor. Çıplak ayakla yürümek ve yaşamak sağlığı beraberinde getirebilir.

Modern koşu ayakkabısı nasıl sağlığınızı yok edebilir?

Metaller gibi malzemeler elektrik iletirler. Bunlar, bir yerden bir yere elektrik enerjisi taşıyabilen serbest veya hareketli elektronları içerir.

Vücudunuz biraz iletken, çünkü suda eritilmiş çok sayıda yüklü iyon (elektrolitler deniyor) içeriyor. Dolayısıyla kanınız ve diğer vücut sıvılarınız iyi iletkenlerdir. Serbest veya hareketli elektronlar vücudunuzun içinde de hareket edebilirler

Çıplak ayak ile spor daha sağlıklı!

topraklama-toprak rengi-çıplak ayak-toprak ne demek-topraklama hangi renk-topraklama nasıl ölçülür-evde topraklama nasıl yapılır-topraklama ne işe yarar-seda diker topraklama nasıl yapılır-elektrikte topraklama hangi renk-topraklama ne renk-topraklamada neden elektrik olur-topraklama nasıl yapılır video-topraklama nasıl çekilir-topraklama nasıl ölçülür video-topraklama nerelerde kullanılır
Çıplak ayak
Foto:pexels

İzolatörler denilen diğer malzemelerin çok az serbest veya mobil elektronları vardır. Plastik ve kauçuk iyi izolatörlerdir ve iletkenleri birbirine dokunmamak ve cildinize dokunmamak için elektrik tellerini örtmek için kullanılır, bu da aksi takdirde bir şok verebilir.

Geleneksel olarak ayakkabılar deri malzemeden yapılmıştır, bu da aslında elektronları yönlendirir ve bu nedenle toprak ile ayaklar arasında iletken bir temas sağlar. Ancak modern kauçuk ve plastikler elektrik izolatörleri olup, bu nedenle topraktan vücudunuza elektron akışını engellerler.

Spor ayakkabı ile spor yaparken bir kez daha düşünün. Bizim önerimiz çıplak ayakla spor yapmak. Bırakın ayaklarınız tozlansın, çoraplarınız toprak rengi olsun!

Modern insan toprak ne demek unuttu! Toprak ne demek yeniden hatırlayın! Topraklama ne işe yarar öğrendiniz.

Askerde her Cuma kişisel bakım günü yapılması ve askerlerin çıplak ayakla yürütülmesi elbette boşuna değil!

Topraklama hangi renk?

Hangisi topraklama kablosu? Bu yazıda vücut topraklanmayı konu ediniyoruz. Bununla birlikte elektrik topraklama ile aynı anahtar kelimeler kullanıldığı için bu konuyla ilgili setimizi ziyaret eden okurlarımıza bilgi vermek gereğini duyduk.

Topraklama hangi renk sorusunun cevabı sarı-yeşil çizgilidir. Evde topraklama nasıl yapılır, topraklama kaç volt olmalı, hangi tesislerde topraklama direnci ölçümü zorunludur, prizde topraklama nereye bağlanır veya topraklama kaç ohm olmalı gibi teknik sorular elbette Genç Kalanlar’ın ilgi alanlarının dışında kalıyor.

Seda Diker topraklama nasıl yapılır?

Topraklanma günlük hayatta nerelerde kullanılır sorusuna en güzel cevaplardan birini Bilinçaltı Uzmanı ve İlişki Koçu Seda Diker veriyor. Seda Diker topraklama nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız ve neden topraklama yapılır diyorsanız Seda Diker Atölyesinin topraklama Workshoplarını takip edebilirsiniz.

Uzman Doktor Eda Uslu ile topraklama

Uzman Doktor Eda Uslu ile topraklama hakkında bilgi ve vücut topraklama tekniği için aşağıdaki video çok yararlı bilgiler içeriyor.

Unutmayın! Genç kalmak için toprakla temas etmek şart. Ayakkabıları çıkarın, toprağa basın, genç kalın!


Like it? Share with your friends!

-1
-1 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı