Domates karbonat maskesi kullananlar cilt beyazlatma dahil 23 müthiş denenmiş faydadan bahsediyor!

Domates karbonat maskesi kullananlar özellikle cilt beyazlatma etkisi üzerinde duruyor. Siz de yüz, dirsekler, koltuk altı gibi bölgelerdeki cilt kararmasından şikayetçi iseniz domates karbonat maskesi kullananlar arasına katılabilirsiniz. 


0

Domates karbonat maskesi kullananlar özellikle cilt beyazlatma etkisi üzerinde duruyor. Siz de yüz, dirsekler, koltuk altı gibi bölgelerdeki cilt kararmasından şikayetçi iseniz domates karbonat maskesi kullananlar arasına katılabilirsiniz. 

Domates maskeleri cilt beyazlatma amacıyla ve peeling etkisiyle kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Domates karbonat maskesi hazırlaması ve uygulaması kolay bir maskedir.

Bu makalede; domates karbonat maskesi kullananlar tarafından açıklanan görüşlerin yanı sıra bulabileceğiniz diğer konular neler? Karbonat limon cilt beyazlatma maskesi, domates karbonat maskesi faydaları, karbonat maskesi beyazlatıcı tarif, yüz beyazlatma maskesi karbonat kullanılarak nasıl yapılabilir?

Karbonat limon cilt beyazlatma gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates karbonat maskesi kullananlar

Domates karbonat maskesi kullananlar gözenek küçültücü ve cilt tonu beyazlatıcı etkileri aynı anda elde edebiliyorlar. Üstelik cilt için müthiş antioksidan etkileri bulunan likopen de domates karbonat maskesi kullananlar tarafından elde ediliyor.

Domates karbonat maskesi kullananlar neler anlatıyor?

 • Karbonat ve domates maskesi ile yüzünüzdeki renk farklılıkları ortadan kalkacak parlak ve aydınlık bir yüzünüz olacak. (Domates karbonat maskesi kullananlar, domates maskesi kullananlar, domates karbonat maskesi yorumlar, domates ve karbonat maskesi yorumlar, karbonat domates maskesi kullananlar, Hatunzade)
 • Domates çok alerjen bulunduran bir şey. Yani şahsen ben domates rendelerken suyu elime temas ettiğinde kaşıntı yapıyor. Dikkat etmek gerek. (Domates karbonat maskesi kullananlar, domates maskesi kullananlar, domates karbonat maskesi yorumlar, domates ve karbonat maskesi yorumlar, karbonat domates maskesi kullananlar, Kızlar Soruyor)
 • 1 tatlı kaşığı karbonat ve limon yüze sürüldüğünde yüzdeki siyah noktaları anında atıyormuş. (Domates karbonat maskesi kullananlar, domates maskesi kullananlar, domates karbonat maskesi yorumlar, domates ve karbonat maskesi yorumlar, karbonat domates maskesi kullananlar, Kızlar Soruyor)
 • Eğer alerjik hassas bir cildin yoksa domatesin suyunu sık ve unu karıştır sür yüzüne beyazlatır ve sivilceleri kurutur. (Domates karbonat maskesi kullananlar, domates maskesi kullananlar, domates karbonat maskesi yorumlar, domates ve karbonat maskesi yorumlar, karbonat domates maskesi kullananlar, Kızlar Soruyor)
 • Domatesin asitli gücü ve karbonatın destekleyici içeriği sayesinde siz de domates ve karbonat maskesi ile hızlı ve pratik sonuçlar alabilirsiniz. (Domates karbonat maskesi kullananlar, domates maskesi kullananlar, domates karbonat maskesi yorumlar, domates ve karbonat maskesi yorumlar, karbonat domates maskesi kullananlar, Nefis yemek tarifleri)

Domates karbonat maskesi

Domates maskesi yardımcı malzemelerle onlarca şekilde uygulanabiliyor. Domatesin cilt için pek çok faydası bulunuyor.

Domates karbonat maskesi kullananlar doğal cilt beyazlatıcı elde ediyor!

Bu faydaları Domates maskesi ile sivilcelere son yazımızdan okuyabilirsiniz. Bir kısmını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 • Domates içeriğindeki likopen cilde canlılık, parlaklık kazandırıyor
 • Domates E vtamini ve C vitamini ile cildin hücre yenilenmesini destekliyor
 • Domates ciltteki kızarıklıkları yok ediyor
 • Antioksidan yönünden zengin bir besin olduğu için yaşlanmayı yavaşlatıyor
 • Cildin daha pürüzsüz ve canlı olmasını sağlıyor
 • Ciltteki sivilce ve akne ile mücadele ediyor

Domates karbonat maskesi ile cilt beyazlatma nasıl yapılır?

Domates maskesi nasıl yapılır? Domates maskelerinin yapımı çok kolaydır. Çünkü evde bulunabilen malzemelerden hazırlanıyor.

Domates karbonat maskesi için gerekli malzemeler

 • Organik domatesten elde edeceğiniz iki kaşık lifli domates suyu
 • Bir şeker kaşığı karbonat

Domates maskesiyle cilt beyazlatma tarifi

Cilt beyazlatma maskesi tarifi için basit ve etkili bir çözüm sunuyoruz. Bu yüz beyazlatma maskesi tarifini uygulayarak cildinizde tonu dengeleyip, daha ışıltılı ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Domates karbonat maskesi tarifi için malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Cilt üzerine bir katman oluşturacak şekilde uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu işlemi haftada üç gün yapabilirsiniz.

Domates maskesi kullananlar uygulama sonrası ciltte rahatlık, canlılık ve aydınlık gördüklerini belirtiyor. Bu maskenin düzenli kullanımı sonucunda cilt beyazlatma ve cilt aydınlatma etkisi görülebiliyor.

domates karbonat maskesi-domates karbonat maskesi kullananlar-domates ve karbonat maskesi-karbonat limon cilt beyazlatma-karbonat maskesi beyazlatıcı-yüz beyazlatma maskesi karbonat-karbonat domates maskesi-domates maskesi kullananlar-karbonat cildi beyazlatır mı-domates suyu ve karbonat maskesi-karbonat cilt beyazlatma-domates ve kabartma tozu maskesi-pirinç unu domates karbonat maskesi-karbonatla cilt beyazlatma-domates ve karbonat maskesi nasıl yapılır-yüze karbonat sürmek-domates karbonat maskesi faydaları-domates limon karbonat maskesi-domates karbonat ve pirinç unu maskesi
Domates ve karbonat maskesi ile cilt beyazlatma ve gözenek küçültme yapabilirsiniz. Foto:pexels

Karbonat limon cilt beyazlatma gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates maskesi ile cilt beyazlatma

Domates maskesi ile cilt beyazlatma için domates ne tür faydalar sağlıyor? Başka bir ifadeyle domates, cildi aydınlatmaya nasıl yardımcı olur? Maddeler ayrıca domates maskesinin faydaları olarak da okunabilir.

Domates maskesinin faydaları

 • Domates, koyu renk lekeleri ve lekeleri yok eden A vitamini içerir.
 • İçinde bulunan B vitamini, kırışıklıkları, ince çizgileri azaltır ve sağlıklı yeni hücrelerin üretimini teşvik eder.
 • İçinde bulunan C vitamini, kollajenin oluşumuna yardımcı olur ve cildin esnekliğini muhafaza eder.
 • İçindeki kalsiyum kuru ve pul pul deriyi iyileştirir.
 • Domateste bulunan potasyum cildi nemlendirir ve nem dengesini sağlar.
 • İçindeki magnezyum, cilde parlaklık ve parlaklık kazandırır.
 • Cildin oksijeni almasına yardımcı olur, böylece yaşlanmayı yavaşlatır.
 • İçindeki likopen deriyi zararlı UV ışınlarından ve deri kanserinden korur.
 • İçindeki sıkılaştırıcı özellikler, büyük gözenekleri sıkıştırır.
 • Domatesin doğal asitleri ciltteki yağlar üzerindeki üretimi azaltır.
 • Soğutma özellikleri güneş yanıklarını yatıştırır.
 • Domates maskesi sivilce ve akne tedavisinde işe yarıyor.

Domates ve karbonat maskesi ile gözenek küçültmek!

Genellikle cilt beyazlatıcı olarak bilinmekle birlikte domates ve karbonat maskesi aslında gözenek küçültücü etki için de kullanılabilir.

Daha küçük gözenekler sadece makyaj ürünlerinizin pürüzsüz bir şekilde kaymasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha pürüzsüz bir cilt ve hatta ton sağlar.

Gözenekleri sıkılaştırmak için kusursuz bir çözüm arıyorsanız, işte hemen denemeniz gereken domates ve karbonat maskesi tarifi.

Domates ve karbonat maskesi malzemeler

Domates ve karbonat maskesi nasıl yapılır? Gözenek küçültücü karbonat domates maskesi nasıl yapılır?

Taze bir domates alın ve suyunu sıkın. İki yemek kaşığı domates suyu ve kabartma tozu karıştırın. Çok akıcı değil, pürüzsüz bir macun elde etmek için iyice karıştırın.

Karbonat domates maskesi uygulamadan önce yüzünüzü iyice temizleyin. Ardından parmaklarınızı kullanarak karbonat domates maskesi karışımını eşit şekilde uygulayın.

Maskeyi ılık suyla durulamadan önce yaklaşık 10-20 dakika bekletin.

Karbonat limon cilt beyazlatma gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates karbonat maskesi faydaları

Domates karbonat maskesi faydaları cildiniz için muhteşem fırsatlar sunuyor. Siz de bu fırsatları değerlendirerek cildinize gençlik ışıltısı, pürüzsüz bir görünüm ve ekstra canlılık katabilirsiniz.

Domates karbonat maskesi faydaları

 • Domates gözenekleri temizleyen antioksidan ve vitaminler yönünden zengindir.
 • Cilt sıkılaştırma etkisi ile büzücü özellik gösterir.
 • Büzücü özellikleri sayesinde domates cilt yüzeyindeki sebum üretimini azaltır.
 • Karbonat domates maskesi faydaları siyah nokta ve akne oluşumunu engelleyebilir.
 • Gözenek küçültme özelliği sivilce olasılığını azaltmaya yardımcı olur.
 • Karbonat domates maskesi faydaları içeriğindeki karbonat antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklerle doludur.
 • Karbonat cilt tahrişi, kızarıklıklar, iltihaplanma ve çatlaklar gibi çeşitli cilt sorunlarının tedavisi için güvenle kullanılabiliyor.

Karbonat maskesi beyazlatıcı etkili tarif

Yüz beyazlatma maskesi karbonat maskesi beyazlatıcı etkisiyle çok basit ama çok etkili bir tarif olarak tercih ediliyor.

Karbonat maskesi beyazlatıcı etkisi için karbonatla yüz yıkamak cildini beyazlatmak için yardımcı olabilir. Su ve karbonat kullanarak bir macun yap ve yüzüne nazikçe sür.

İki dakika boyunca dairesel hareketlerle ovalayın. Daha sonra, su ile yıkayın ve bir nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Karbonat maskesi beyazlatıcı etkisini haftada iki kez yaparak güçlendirebilirsiniz.

Karbonat cildi beyazlatır mı?

Karbonat cilt beyazlatma etkisi bilinen ve tüm dünyada kullanılan bir malzemedir. Koltuk altı kararması dahil karbonatla cilt beyazlatma uygulamaları tüm dünyada yapılıyor.

Karbonatla cilt beyazlatma için karbonat ve su yeterlidir. Karbonat ve su karışımını cildinize beş dakika boyunca ovarak uygulamanız harika sonuçlar sağlayabilir.  

Domates suyu ve karbonat maskesi gibi editörlerimizin üzerinde çalıştığı konular

Editörlerimiz bu makaleyi mükemmel hale getirmek için bazı konularda çalışıyorlar. Bu başlıklar arasında domates suyu ve karbonat maskesi, domates ve kabartma tozu maskesi, pirinç unu domates karbonat maskesi, domates karbonat ve pirinç unu maskesi yer alıyor.

Siz de takipte kalarak editörlerimizin güncellemelerini izleyebilirsiniz. Yüze karbonat sürmek için domates limon karbonat maskesi gibi alternatifler de sizleri bekliyor.

Domates limon karbonat maskesi gibi merak edilen konular!

Okurlarımızın en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan yola çıkarak bazı başlıklar belirledik.

Geliştirme aşamasında olduğumuz yüze karbonat sürmek ile ilgili konular arasında domates limon karbonat maskesi, domates suyu ve karbonat maskesi, domates ve kabartma tozu maskesi, pirinç unu domates karbonat maskesi, domates karbonat ve pirinç unu maskesi bulunuyor.

Siz de merak ettiğiniz soruları ve sitede yer almasını istediğiniz konuları editörlerimize iletebilirsiniz.

Karbonat limon cilt beyazlatma gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Karbonat limon cilt beyazlatma

Karbonat limon cilt beyazlatma için birlikte muhteşem etkilere imza atıyor. Limon suyundaki C vitamini, karbonatın beyazlatıcı bir madde olarak daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Yağ cildi rahatlatır ve yumuşak tutar. Bu tarif kuru ciltte bile işe yarar.

Karbonat limon cilt beyazlatma maskesi malzemeler

Karbonat limon cilt beyazlatma maskesi nasıl yapılır?

Tüm malzemeleri karbonat limon cilt beyazlatma maskesi için karıştırın. Limon karbonat cilt beyazlatma maskesi amacıyla tüm cildinize masaj yapın ve 5-10 dakika masajdan sonra yıkayın.

Karbonat limon cilt beyazlatma maskesi ciltteki kararmayı ve lekeleri giderir, gözenekleri sıkılaştırır ve cildi sıkı ve parlak hale getirir.

Cilt beyazlatma için domates nasıl kullanılır?

Cilt beyazlatma için domates maskesi tarifi verirken diğer maddelerin cilde faydalarına özen gösteriyoruz. Domates cilt beyazlatma işlevi için beraberinde diğer ürünlere ihtiyaç duyar.

Bu karışımlar birlikte etkili olur ve cilt beyazlatmayı sağlar.

Domates limon maskesi

Domates ile cilt beyazlatma için kombinasyonda hem domates hem de limon cildi etkin bir şekilde hafifleten doğal beyazlatma özelliklerine sahiptir.

Domates ve limon maskesi yapmak için gerekli adımlar. 1 çorba kaşığı domates suyunda birkaç damla taze limon suyu karıştırın. Karışımı deriye uygulayın ve 15 dakika dinlendirin. Ilık su ve ardından soğuk su ile durulayın. Bu işlemi haftanın 3 günü yapın.

Domatesi yüze sürmek alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Dermatolog kontrolü ve onayı olmadan maske tariflerini uygulamayınız.

Domates cilt lekeleri için de bu maske tercih edilebilir.

Cilt beyazlatıcı domates maskesi

Cilt beyazlatma domates un kullanılarak da sağlanabiliyor. Domates un maskesi tarifi için gerekli malzemeler aşağıda yer alıyor.

Domates un maskesi malzemeler

 • Bir olgun domates
 • Bir yemek kaşığı un (Mısır, buğday, yulaf unu kullanılabilir)
 • Su

Cilt beyazlatma domates un maskesi tarifi

Bu kombinasyonda, domatesin sıkışması cildi hafifletirken un, derideki fazla yağı emer.

Unu bir olgun domatesle karıştırın. Domates hamurunu 1 yemek kaşığı un ile karıştırıp ince bir macun yapın.

Karışımı ince bir tabaka halinde uygulayın ve 20 dakika dinlendirin. Parmaklarınızla hafifçe ovarak soğuk su ile durulayın.

Ya da karışıma bir parça zerdeçal ekleyebilir ve aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Pirinç unu kullanarak domates ve pirinç unu maskesi halinde kullanabilirsiniz.

Bu işlemi haftada 3 kez yapmak domates suyu cilt lekeleri etkisiyle cildi hafifletir ve aydınlatır.

Uzmanlardan Suna Dumankaya cilt beyazlatma domates maskeleri konusunda önerilerde bulunuyor.

Karbonat limon cilt beyazlatma gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates karbonat maskesi kullananlar aşağıdaki makaleleri de okuyor!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


5 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı