Cilt tipleri nasıl belirlenir? Evde 4 farklı yöntemle cilt tipini en doğru şekilde belirle!

Cilt tipleri nasıl belirlenir? Cildinizin özel ihtiyaçlarını öğrenmek için zaman ayırmak, cildi dengeleyecek doğru seçenekleri seçmenize yardımcı olur. Evde cilt tipleri testi alternatifleriyle beraber hemen yapabilirsiniz.


0

Cilt tipleri nasıl belirlenir, hangi cilt tipine sahipsiniz? Cilt tipleri nasıl belirlenir sorusunun önemi cilt bakımını doğru yapmanızla ilgilidir. Doğru cilt bakımı daha genç ve canlı bir cilde uzun yıllar sahip olmanızın anahtarıdır.

Bu makalede cilt tipleri nasıl belirlenir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Ayrıca cilt tipleri testi nasıl yapılır, cilt tipi nasıl öğrenilir, cilt tipi belirleme ve cilt tipi öğrenme için izlenecek adımlar nelerdir? Cilt tipleri temel özellikleri ve bakım sırları sizi bekliyor.

Cilt tipleri testi nasıl yapılır gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleriburadan keşfedebilirsiniz.

Cilt tipleri nasıl belirlenir?

Cilt tipleri karakteristik özelliklere sahiptir. Bu nedenle cilt tipi belirleme için evde basit yöntemler kullanabilirsiniz.

cilt tipleri testi-karma cilt nedir-yağlı cilt-cilt maske çeşitleri-cilt tipi analizi-cilt tipi belirleme-cilt tipi nasıl öğrenilir-cilt tipi testi eczane-cilt tipi testi onedio-cilt tipi öğrenme-cilt tipleri-cilt tipleri nasıl belirlenir-cilt çeşitleri-evde cilt tipi analizi-fitzpatrick cilt tipleri-hassas cilt nedir-cilt bakımı türleri-cilt maske çeşitleri nelerdir-cilt tipi 1
Cilt tipleri nasıl belirlenir? Photo: Unsplash

Cildinizin özel ihtiyaçlarını öğrenmek için zaman ayırmak, cildi dengeleyecek doğru seçenekleri seçmenize yardımcı olur, böylece daha sağlıklı, daha parlak bir cilt elde edilir.

Cilt tipleri testi nasıl yapılır gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Evde cilt tipleri testi

Evde cilt tipleri testi yaparak cilt tipi belirleme mümkün olabilir. Bunun için yüzünüzü hafif bir temizleyici ile iyice temizleyin ve hafifçe kurulayın.

Cildinize herhangi bir maske, kozmetik ürün, krem uygulamayın. Tamamen doğal bırakın. 30 dakika sonra yanaklarınızı, çenenizi, burnunuzu ve alnınızı herhangi bir parlaklık açısından inceleyin.

Evde cilt tipi analizi sonuçları için 30 dakika yeterlidir. 30 dakika sonra, cildiniz sıkı hissediyorsa, cildiniz muhtemelen kuru cilt tipidir.

Burnunuzda ve alnınızda gözle görülür bir parlaklık varsa, cildiniz çoğunlukla normal cilt tipi demektir.

Alnınıza ve burnunuza ek olarak yanaklarınızda parlaklık varsa, büyük olasılıkla yağlı cildiniz vardır.

T bölgeniz kendini temiz hissederken yanaklarınız gergin ise karma cilt tipi olabilirsiniz.

Cilt tipleri nasıl belirlenir? Alternatif yöntem!

Cilt tipleri nasıl belirlenir konusunda basit bir yöntem daha veriyoruz. Kurutma kağıdı yöntemi ile evde cilt tipi analizi yapabilirsiniz.

Bu yöntem çok daha hızlıdır ve genellikle yağlı ve kuru cilt tipleri arasında mükemmel bir ayırıcıdır.

Kurutma kağıdını yüzünüze sürün. Kurutma kağıdı yüzünüzün farklı bölgelerine hafifçe bastırın. Ne kadar yağ görünür olacağını belirlemek için sayfayı ışığa doğru tutun.

Yaprak az yağ alırsa veya hiç yağ almazsa, muhtemelen kuru cildiniz vardır.

Kurutma kağıdı alın ve burun bölgelerinden yağ çıkarırsa, cildiniz normal / karmadır.

Son olarak, kurutma kağıdı yağ ile doyurulur ise, yağlı cildiniz olması son derece olasıdır.

Cilt tipleri testi nasıl yapılır gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Evde cilt tipi analizi

Eğer evde yaptığınız cilt tipi belirleme yöntemleri sizi tatmin etmedi veya sonuç alamadıysanız cilt tipi testi eczane veya dermatolog kontrolünü deneyebilirsiniz.

Kolay cilt tipi belirleme

Dermatolog cilt tipi testi eczane testleri ile kesin cilt tipi analizi yaptırarak cilt bakım rutininizi belirleyebilirsiniz.

Cilt tipleri, cilt çeşitleri

Aşağıda cilt tipleri, cilt çeşitleri ile ilgili karakteristik özellikleri inceleyebilirsiniz. Bu bilgiler evde cilt tipi analizi ile cilt tipi belirleme için yol gösterici olacaktır.

  • Yağlı cilt nedir? Yağlı cilt, en çok yüzün t bölgesi (alın, burun ve çene) boyunca fazla yağa sahip olan cildi ifade eder. Yağlı cilt parlak görünme, yağlı hissetme eğilimi gösterir ve genellikle lekelere ve kırılmalara eğilimlidir.
  • Normal cilt dengelidir. Çok kuru veya çok yağlı değildir. Normal cilde sahip olanlar tipik olarak kırılmalara veya pul pul dökülmeye eğilimli değildir ve dengeli bir t bölgesine sahip olma eğilimindedir.
  • Karma cilt nedir? Karma cilt, hem kuru hem de yağlı alanlara sahiptir. Örneğin, cilt yanaklarda kuru veya normal görünürken alın, burun ve çenede tipik olarak parlaktır.
  • Kuru cilt genellikle pürüzlü, pullu, pul pul, kaşıntılı veya genel olarak susuz bir görünüm ve his ile tahriş olur.
  • Hassas cilt nedir? Hassas ciltler kişiden kişiye değişir ancak genellikle görünür kızarıklık ve kuruluk ile kendini gösterir. Hassas ciltler her zaman görünür işaretler göstermeyebilir ve sadece rahatsızlık hissi verebilir.

Cilt maske çeşitleri

Cilt tipi nasıl öğrenilir ve cilt tipi öğrenme ile ilgili süreçleri tamamladıktan sonra cilt maske çeşitleri ile ilgili öneriler verebiliriz.

İşte cilt tipinize göre cilt maske çeşitleri ve bakım ipuçları!

  • Normal cilt bakımı. Normal ciltte neredeyse hiç hassasiyet, kuruluk veya yağlılık görülmez. Cildiniz çoğu malzemeyi tolere edebilir, yani sizin için tam olarak ne işe yaradığını bulana kadar güzellik ürünleri ile sıkı oynayabilir ve temizleyiciler, nemlendiriciler ve maskelerle tonlarca eğlenebilirsiniz.  
  • Yağlı cilt bakımı. Yağlı ciltlerde parlaklık kontrolü en önemli konudur. Yağlı cilde sahip olmanın daha az kırışıklık gibi faydaları olmasına rağmen mineral yağ, vazelin ve alkol gibi maddelerden kaçınmalısınız. “Komedojenik olmayan” etiketli ürünler, gözeneklerinizi tıkamayacağı için yağlı ciltler için harika çalışır. Yağsız nemlendiriciler en iyi arkadaşlarınızdır. Ayrıca kimyasal peeling ve kil maskeleri de kurtarıcı olabilir.
  • Kuru cilt bakımı. Kuru cilt bakımı için, özellikle ellerinizi yıkadıktan veya banyo yaptıktan sonra, günde birkaç kez zengin bir nemlendirici uygulayarak nemi kapatmak istersiniz. İyileşmeye yardımcı olmak için evinizdeki havayı sıcak ve nemli tutmaya çalışın. Sert sabunlar veya narenciye yağı veya çok miktarda koku içeren ürünler kullanmaktan kaçının. Cildiniz kurutulursa, su bazlı ürünler aradığınızdan emin olun, çünkü yağ bazlı ürünler cildinizin durumunu daha da kötüleştirebilir. En önemlisi, her gün yeterince su içtiğinizden emin olun!
  • Karma cilt bakımı. Alkol bazlı ürünler gibi yağlı ve kuru ciltlerle aynı bileşenlerden uzak durmak isteyeceksiniz. Sorunlu bölgeleri bölgesel tedavilerle izole edin ve cildi eşitlemek için tonik veya dengeleyici krem ​​kullanın.

Fitzpatrick cilt tipleri      

Fitzpatrick cilt tipleri nedir? Ten rengi, göz rengi, saç rengi, güneşe reaksiyonu gibi belirtiler ile anlaşılır. Fitzpatrick cilt tipleri ile ilgili detaylı bilgileri Fitzpatrick cilt tipleri başlıklı makaleden okuyabilirsiniz.

Bitmedi! Cilt tipleri testi nasıl yapılır gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı