Domates un maskesi 15 etkiyle cildi gençleştiriyor!

Domates un maskesi cilt beyazlatıcı maskeler arasında önemli bir yere sahiptir. Domates likopen içeriğiyle cilt beyazlatma, cilt leke giderme konusunda çok beceriklidir.


0

Domates un maskesi yaparak cildinizde birden çok etki elde edebilirsiniz. Bu etkiler arasında cildi besleme, gençleştirme, kırışıklıklardan kurtulma, cilt rengini açma ilk akla gelenler oluyor.

Domates un maskesi evde kolayca hazırlanabilir ve uygulanabilir. Eczane, parfümeri veya kozmetik mağazası dolaşıp cildimi nasıl yaşlanmaya karşı korurum arayışına son. Beklentilerinizin önemli bir bölümünü bu maske tarifleri karşılıyor. Hem de binlerce yıldır…

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates un maskesi, un ve domates maskesi

Un ve domates maskesi cilt beyazlatıcı maskeler arasında önemli bir yere sahiptir. Domates likopen içeriğiyle cilt beyazlatma, cilt leke giderme konusunda çok beceriklidir.

Un ve domates maskesi içeriğindeki un içerdiği etken maddelerle cildin yaşlanma etkilerini sınırlandırabiliyor. Örneğin un selenyum bakımından zengindir. Bu nedenle yaşlanmayı hızlandıran serbest radikallerle etkili biçimde savaşır.

Un ve domates maskesi E vitamini, çinko ve kollajen üretimini destekler. Bu muhteşem üçlü yaşlanmayı adeta durduran gençlik iksirleri olarak kabul ediliyor.

Un domates maskesi malzemeler

 • Bir çay bardağı un
 • İki yemek kaşığı domates püresi

Un domates maskesi nasıl yapılır?

Un domates maskesi yapmak için öncelikle domatesi kabuklarıyla beraber püre haline getirin. Unla harmanlayarak cilde sürülebilecek bir krem kıvamını tutturun.

Daha sonra cilde krem gibi uygulayın. Son olarak un domates maskesi etkilerini kazanmak için 15 dakika kadar bekletin ve ılık suyla durulayın.

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates un maskesi ne işe yarar? Domates ve un maskesinin faydaları nelerdir?

Domates un maskesinin faydaları için aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz. Listede domates un maskesi ne işe yarar, cilde etkileri nelerdir yer alıyor.

 • UV ışınlarından doğal güneş koruması sağlar ve genç cildi destekler.
 • Büyük gözenekleri sıkılaştıran büzücü özelliklere sahiptir.
 • Akne eğilimli cilt tiplerinde domates un maskesi ne işe yarar sorusunun cevabı yatıştırıcı etkisidir.
 • Ölü cilt hücrelerini uzaklaştırır.
 • Sivilce izlerini ve koyu lekeleri giderir.
 • Cilt çatlaklarının yok edilmesinde görev yapar.

Domates ve un maskesi ne işe yarar? Domates un maskesi faydaları nelerdir?

Domates un maskesi yapanlar veya domates un maskesi kullananların belirttiklerine göre bu maskenin size kazandırdıkları…

Domates un maskesi kaç günde bir yapmalı?

Domates alerjik bir meyve olduğu için domates un maskesi kaç günde bir yapmalı sorusuna uzmanlar yoğunluklu olarak haftada bir cevabını veriyor.

Eğer cilt beyazlatma için özel bir amacınız varsa ve domatese karşı cildinizde alerjik bir reaksiyon oluşmuyorsa üç günde bir de uygulayabilirsiniz.

domates ve pirinç unu maskesi kullananlar- domates un maskesi- yüzüne domates maskesi yapanlar- domates ve un maskesi- domates maskesi kullananlar- pirinç unu domates maskesi- un maskesi- domates nişasta maskesi- un ve domates maskesi- un domates maskesi- un maskesi ne işe yarar- domates un maskesi kullananlar- domates un maskesi kadınlar kulübü- domates pirinç unu maskesi- domates ve un maskesi kullananlar- domates pirinç unu maskesi yapanlar- domates pirinç unu maskesi kadınlar kulübü- domates ve pirinç unu maskesi- domates un maskesi faydaları- domates suyu maskesi- domates maskesi ne işe yarar- domates ve pirinç unu maskesi faydaları- pirinç unu ve domates maskesi domates maskesi yapanlar-
Domates ve un maskesi ile gençlik iksiri elde edebilirsiniz. Photo: Pexels

Domates un maskesi kaç günde bir yapmalı sorusunun cevabı cilt tipinize göre de değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin yağlı cilt tipleri için haftada iki kez öneriliyor. Kuru ciltlerde ise hatada bir kez uygulamak yeterli olabiliyor.

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates un maskesi kullananlar

Domates un maskesi kullananlar maskenin etkilerini ve tariflerini sosyal mecralarda paylaşıyor. Aşağıda domates un maskesi kullananlar başka bir ifadeyle domates ve un maskesi kullananlar yorumları arasından editörlerimiz seçtiklerini inceleyebilirsiniz.

Domates ve un maskesi kullananlar ne diyor?

 • Uygulayacağınız domates maskesi, cildinizin renk bozukluklarını düzeltir. Cilt gözeneklerini temizler ve derinlemesine arındırır. Ölü derilerin atılmasını sağlar.(Domates ve un maskesi kullananlar, Kızlar Soruyor)
 • Ben de domatesin cilt için çok faydalı olduğunu duymuştum ama maskesinin nasıl yapılacağını bilemiyordum. Anladığım kadarıyla domatesin posasıyla suyu ayrılıyor ve suyu ile un karıştırılıp macun kıvamı elde ediliyor ve bu şekilde kullanılıyor. Denemekte fayda var. (Domates un maskesi kadınlar kulübü)
 • Kızlar ben unla macun haline getirerek uyguladım maskeyi burnumun üzerindeki bir türlü kurtulamadığım siyah noktalardan eser kalmadı. Haftada üç kere uygulamayı düşünüyorum. (Domates un maskesi kadınlar kulübü)
 • 22 yaşındayım ben de kullanmak istiyorum. Güneşte kaşlarımı çatmaktan alnım kırışık duruyor. Ama anlamadım unu ne kadar katacağız ? (Domates un maskesi kullananlar, domates un maskesi kadınlar kulübü)

Suna Dumankaya domates maskesi

Suna Dumankaya domates un maskesi tarifi ile cilt bakım önerileri arasında domatesin ve unun etkilerini belirtiyor. Suna Dumankaya domates un maskesi videosu bilgilendirici içeriğiyle ilginizi çekebilir.


Suna Dumankaya domates maskesi tarifi

Bu maskeyi yapanların ciltleri bakımlı, canlı ve parlak olur. Bu öngörüler cilt bakım uzmanı domates maskesi Suna Dumankaya tarafından dile getiriliyor.

Suna Dumankaya domates maskesi malzemeler

Suna Dumankaya domates maskesi nasıl yapılır?

Suna Dumankaya domates maskesi için videoda tarifi izleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri karıştırıp cilde uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya domates maskesi çıkartılırken elinizi yulaf ununa batırıp ovarak çıkartabilirsiniz. Domatese alerjisi olanlar için domates yerine yarım çay bardağı süt koyabilirsiniz.

Domates pirinç unu maskesi, pirinç unu domates maskesi

Domates pirinç unu maskesi özellikle cilt beyazlatma özelliği ile tercih ediliyor. Domates pirinç unu maskesi yapmak cildinize muhteşem etkiler kazandırabilir.

Sivilce ve cilt lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, pirinç unu ideal malzeme olabilir. Ayrıca mükemmel bir B vitamini kaynağıdır. Domates pirinç unu maskesi yeni hücrelerin üretiminde yardımcı olur.

Pirinç, onu iyi bir doğal güneş koruyucusuna dönüştüren, ferulik asit ve allantoin gibi birkaç güneş koruyucu madde içerir. İyi bir anti-enflamatuar ajan olan pirinç unu aynı zamanda güneş yanıklarını yatıştırır ve cildin bronzlaşmasını önler.

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Pirinç unu domates maskesi

Pirinç unu ve domates maskesi cilt beyazlatma amacıyla yaygın olarak tercih ediliyor. Pirincin ve domatesin cilde faydaları için pirinç unu ve domates maskesi evde bulunan basit malzemelerle hazırlanabiliyor.

Pirinç unu ve domates maskesi malzemeler

 • Bir yemek kaşığı domates püresi
 • Bir yemek kaşığı pirinç unu
 • Bir yemek kaşığı süt

Domates ve pirinç unu maskesi nasıl yapılır?

Domates ve pirinç unu maskesi yapmak için öncelikle organik bir domatesi püre haline getirin. Bu püreden bir yemek kaşığı alın ve pirinç unu ile karıştırın.

Son olarak domates ve pirinç unu maskesi için sütü ekleyin. Maskenin kıvamına göre sütü azaltıp artırabilirsiniz. Burada amaç krem kıvamını elde etmektir.

Domates ve pirinç unu maskesi cilt kremi gibi bir tabaka oluşturacak şekilde uygulayın. On dakika bekleterek ılık suyla durulayın.

Pirinç unu ve domates maskesi sonrası cildinize nemlendirici bir maske veya nemlendirici krem uygulayabilirsiniz.

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar, domates pirinç unu maskesi yapanlar anlatıyor!

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar bu maskenin pek çok faydasını elde ediyorlar. Domates ve pirinç unu maskesi faydaları arasında cilt beyazlatma, ince kırışıklıkların giderilmesi, cilt lekeleri ve yağ yani sebum dengesinin sağlanması öne çıkıyor.

Aşağıda domates ve pirinç unu maskesi kullananlar arasından editörlerimizin seçtiklerini inceleyebilirsiniz. Domates pirinç unu maskesi yapanlar veya domates pirinç unu maskesi kullananlar tarafından yapılan yorumların tamamını okumak için linkleri takip edebilirsiniz.

Domates pirinç unu maskesi kullananlar yorumları

 • Benim annem domatesin birazını dilimliyor ve içine de biraz pirinç koyuyor. Bunu da yüzüne ovalaya ovalaya uyguluyor. Cildi gerçekten tertemiz ve capcanlı. ama yine aynı şart: düzenli kullanmak. (Domates pirinç unu maskesi kullananlar, domates pirinç unu maskesi kadınlar kulübü)
 • Ben bunu gecen sene yapıyordum. Bütün arkadaşlarım yüzüne nur gelmiş diyordu yani ten rengi açmaktan çok lekeleri gideriyor. Bu cildi berrak gösteriyor:) Bu sene bırakmıştım tekrardan başladım. Ben faydasını gördüm cildim kuruya donuk nemlendirme özelliği de var. (Domates pirinç unu maskesi kullananlar, domates pirinç unu maskesi kadınlar kulübü)
 • Ben gece yaptım canım ama fark etmez sanırım 10 dakika beklettim. (Domates pirinç unu maskesi kullananlar, domates pirinç unu maskesi kadınlar kulübü)
 • İlk olarak, orta boy bir domatesi ortadan ikiye kesin. Pirinç ununu domatesin üzerine yayın. Domates dilimini cildinizin üzerinde gezdirin ve dairesel masaj hareketleri yaparak cildinize yedirin. Bir süre sonra domates ve pirinç unu birbirine kaynıyor, bu nedenle, her seferinde yenilemelisiniz. Bu işlemi, her bölge için 2-3 dakika boyunca uygulamalısınız. Tüm yüzünüz bittikten sonra, 5 dakika daha yüzünüzde tutup durulayın. (Domates pirinç unu maskesi yapanlar, Ayşe Tolga)
 • Cildimdeki sivilce, yara izleri ve lekeler ciddi derecede azalmıştı ve cilt tonum aslında olduğu renge dönmüştü yani beyazlamıştı. Bu maske aynı zamanda cildimi bebek gibi pürüzsüz yaptı. (Domates pirinç unu maskesi kullananlar, Selma Sultan)

Domates ve pirinç unu maskesi faydaları, domates ve pirinç unu maskesi ne işe yarar?

Domates ve pirinç unu maskesi faydaları ile porselen bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte bebek gibi bir yüze sahip olmak için domates ve pirinç unu maskesi faydaları listesi!

 • Domatesteki asitlik donuk, pürüzlü deriden kurtulmaya yardımcı olur ve hücresel yenilenmeyi destekler.
 • Domates ve pirinç unu maskesi ne işe yarar? Domates, akne ürünlerinde yaygın bir bileşen olan salisilik asit içerir. Gözenekleri tıkayan ve akne, beyaz nokta veya siyah noktalara neden olabilecek ölü cilt hücrelerini temizlemek için temizler ve pul pul dökülür.
 • Domates ve pirinç unu maskesi ne işe yarar? Domates, serbest radikallere karşı koruyan güçlü bir antioksidanlikopen‘ içerir. Domateste bolca bulunan likopen pirinç unundaki etken maddelerle birleştiğinde kırışıklıklardan ve yaşlılık lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olur.
 • Doğal bir büzücü olan domates, cildi sıkı tutar ve ince çizgilerin azalmasına destek oluşturur.
 • Domates ayrıca geniş gözenekleri küçültmeye ve ten renginizi aydınlatmaya katkı sağlar.
 • Pirinç unu tüm sebumu emer ve cildinizi temiz, pürüzsüz ve enerjik hale getirir.
 • Besleyici ve mineral bakımından zengin pirinç, geleneksel cilt aydınlatma ilaçlarından biri olarak bilinir. Tahılda bulunan amino asit ve vitaminler bir temizleme maddesi görevi görür ve cildin parlaklığını kontrol eder.
 • Pirinç unu, pahalı ve yüksek kaliteli yüz pudrası için iyi bir alternatif olabilir. Pirinç parçacıklarının yağ emici özelliklere sahip olması onu mükemmel ve doğal bir yüz pudrası haline getirir. Cilt katmanlarına kolayca karışır ve yağ salgılayan gözenekleri kapatır.
 • Domates ve pirinç unu maskesi ne işe yarar sorusunun bir cevabı da genç gösterir olabilir. Pirinç unu, yaşlanmaya neden olan lekeleri, ince çizgileri ve sivilceleri tedavi etmek için eşit derecede harikadır. Aynı zamanda cildin elastikiyetini ve sıkılığını korumaya yardımcı olarak taze ve genç görünmenizi sağlar.

Yüzüne domates maskesi yapanlar (yuzune domates maskesi yapanlar)

Domates maskesi yapanlar eline veya yüzüne bu maskeyi uyguluyor. Daha doğrusu cilt beyazlatma amacıyla gereken bölgelere domates maskesi yapanlar bulunuyor. Örneğin dirsekler için de domates maskesi yapanlar olumlu görüş bildiriyor.

Aşağıda domates maskesi yapanlar veya yüzüne domates maskesi yapanlar (yuzune domates maskesi yapanlar) tarafından yapılan paylaşımlar arasından editörlerimizin seçtiklerini sunuyoruz.

Domates maskesi kullananlar anlatıyor!

 • Domates çok alerjen bulunduran bir şey. Yani şahsen ben domates rendelerken suyu elime temas ettiğinde kaşıntı yapıyor. Dikkat etmek gerek. Benim cildim çok hassas tabi herkeste aynı olmaz. Deneyenler elinizde ya da bileğinizde test edin muhakkak sonuçta yüz bu. (Yüzüne domates maskesi yapanlar (yuzune domates maskesi yapanlar, Kızlar Soruyor)
 • Yüzü inanılmaz gerginleştiriyor ben uzun zamandır kullanıyorum. Gerçekten yediğimiz çoğu meyvenin cilde de çok faydası var. (Domates maskesi yapanlar)
 • Domates maskesi cildinizi nemlendirerek, rengini açar, gözeneklerinizi temizler, çil ve yara izlerini de hafifletir. (Domates maskesi yapanlar, domates maskesi kadınlar kulübü)
 • Basit bir maske yapmak lazım beyaz tenlerde yapsa ne olur hani domates cildi güzelleştirdiği için (Domates maskesi yapanlar, domates maskesi kadınlar kulübü)
 • Kesinlikle deneyeceğim. (zaten beyazım fakat ben dahada beyaz olmak istiyorum. (domates maskesi yapanlar, domates maskesi kullananlar, domates maskesi kadınlar kulübü)
 • Domatesi yüzünüzde bunan lekelerden kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Bu etkisinden faydalanmak için domatesi rendeleyip un ekleyerek macun kıvamına getirin ve bu karışımı yüzünüze maske şeklinde sürün. 15-20 dakika bekletin. Daha sonra durulayın. (Yüzüne domates maskesi yapanlar, yuzune domates maskesi yapanlar, Akşam)

Domates maskesi ne işe yarar?

Domates maskesi kullananlar domates maskesi faydaları konusunda olumlu pek çok görüş bildiriyor. Aşağıda domates maskesi ne işe yarar veya domates maskesi faydaları nelerdir sorularının cevaplarını maddeler halinde inceleyebilirsiniz.

 • Domates maskesi faydaları arasında ten rengini aydınlatmak ilk sıralarda geliyor.
 • Domates akne ve siyah noktaların giderilmesinde etkilidir.
 • Domates, serbest radikallere karşı koruyan güçlü bir antioksidan ‘likopen’ içeriyor.
 • Pürüzsüz ve parlak bir cilt domates maskesi ne işe yarar sorusuna iyi bir cevap oluşturuyor.
 • Cilt kanserine karşı korunmaya yardımcı olabilir.
 • Domates güneş kremi yerine geçmez, ancak meyvenin içindeki likopenin foto-koruyucu etkisi olabilir.
 • Domates maskesi faydaları likopen, beta karoten, lutein, E vitamini, C vitamini içeriğiyle etkili oluyor.

Domates mısır unu maskesi

Domates mısır unu maskesi cilt lekeleri, cilt beyazlatma, gözenek küçültme, cilt temizleme etkileriyle biliniyor. Mısır ununun cilde faydaları tıpkı domatesin cilde faydaları gibi şımartacak kadar fazladır.

Domates mısır unu maskesi malzemeler

 • Yarım domates
 • 1 çay kaşığı mısır unu
 • Bir tutam kekik
 • bir tutam mercanköşk

Domates mısır unu maskesi nasıl yapılır?

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıya atarak püre haline getirin. Mısır unu ile özellikle cilde sürülebilecek kıvamı tutturmaya çalışın.

Domates mısır unu maskesi ciltte 15 dakika kadar bekletilebilir. Ilık suyla ciltten temizleyin. Tertemiz, ferah ve taze bir cilt ile domates mısır unu maskesi faydaları sayesinde gençleşin.

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates un maskesi faydaları

Domates un maskesi faydaları total olarak bakacağız ancak öncelikle bu maskenin bileşenleri hakkında bir iki satır bilgi verelim.

Domatesin cilde faydaları gerçekten saymakla bitmiyor. Likopen zengini domates canlılık ve parlaklık kaynağıdır. Domates cilt lekesi düşmanıdır. Domates cilt lekesi için doğanın size hazırladığı çok özel bir karışımdır.

Akne, sivilce, cilt pürüzleri, siyah nokta, cilt kızarıklıkları konularında etkilidir. Aynı zamanda E ve C vitamini yönünden zengin olup bu vitaminlerin gençlik kaynağı oldukları bilinen bir gerçektir.

Peki unun cilde faydaları nelerdir? Un tek başına genel, cins isim olmakla birlikte tüm unların mısır unu, pirinç unu, buğday unu, nişasta unu, nohut unu… Ciltte mucizeler yarattığı görülüyor.

Herbalist Tarkan Güveloğlu un maskelerinin mucizelerini anlattığı yazısında gevşek hatlar ve sarkmaları toparladıklarını, cildi sıkılaştırdıklarını, ince çizgilerin yok olmasında etkili olduklarını, elastikiyet kaynağı olarak görev yaptıklarını, cildi beslediklerini vurguluyor.

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Domates un maskesi nasıl yapılır?

Domates un maskesi hazırlamak evde bulunan malzemelerle kolay şekilde yapılabilir. Domates un maskesi için gerekli malzemeler.

Un domates maskesi malzemeler

 • Bir adet organik tarla domatesi (Doğrudan güneş ışığı görmüş, yeterli Likopen ve diğer vitaminler açısından zengin olması önemlidir)
 • Yarım su bardağı un

Domates ve un maskesi hazırlanışı

Domates ve un maskesi yapmak için önce domatesi kabuklarıyla beraber karıştırıcıdan geçirin. Bir süzgeç marifetiyle suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz suyun içerisine unu ekleyin. Karıştırın, jöle kıvamına kadar karıştırın. Hazırladığınız domates ve un maskesi kullanıma hazırdır.

Hazır maskesi yüzünüze sürün. Göz çevresi ve dudaklar hariç kullanmanızı öneriyoruz. Tüm maskelerde olduğu gibi alerjik reaksiyonlar veya bilemediğiniz cilt hastalıklarına olumsuz etkisi olabileceği düşüncesiyle doktor onayı olmadan maske yapmayınız.

Domates suyu un maskesi

Domates suyu un maskesi tarifi adı altında bazı internet sitelerinde verilen bilgilerin yanlış yorumlandığını görüyoruz. Domates suyu un maskesi zaten domates ve un maskesidir.

Domates suyu un maskesi diye bir maske hazırlamak için bakkaldan hazır işlenmiş domates suyu alıp maske yapmaya çalışmayın. Domates suyu un maskesi için alacağınız hazır domates sularının cilde uygulanması öngörülmeyen cilt rahatsızlıklarına dahi neden olabilir. Güzelim tarla domatesi ne güne duruyor. Tarla domatesinin suyunu çıkarma çok mu zor Allah aşkına!

Domates un maskesi ne işe yarar sorusuna tek kelimeyle gençleştirir diyebiliriz. Domates un maskesi yorumlar bakımından incelendiğinde ciltteki yenileme ve gençlik ışıltısının varlığı özellikle belirtiliyor. Domates un maskesi yorumlar için düzenli kullanıma vurgu yapıldığını da belirtmek gerekiyor.

Domates maskesi sivilce ve akne ile mücadelede yanınızda bulundurmanız gereken önemli bir silahtır.

Domates suyu maskesi

Domates suyu maskesi domatesin cilt için faydaları amacıyla tercih ediliyor. Basit ama etkili domates suyu maskesi cilt bakımında cildi genç gösteren ev yapımı tarifler arasında yer alıyor. Özellikle gözeneklerin sıkılaşması ve küçülmesi için etkilidir.

Domates suyu maskesi için malzemeler

 • Bir çorba kaşığı organik domates suyu
 • Üç damla limon suyu

Domates suyu maskesi nasıl yapılır?

Domates suyu ile limon suyunu bir kapta yukarıdaki ölçeklerde karıştırın. Daha sonra bir makyaj pamuğu marifetiyle yüzünüze yumuşak dokunuşlar biçiminde sürün.

Tüm yüze uyguladıktan sonra ılık suyla temizleyin.

Domates suyu pirinç unu maskesi

Domates suyu pirinç unu maskesi cilt lekeleri başta olmak üzere cilt aydınlatma, pürüzsüz porselen bir cilt elde etme, ölü hücrelerden kurtulma ve yağ sebum dengesini sağlamayı amaçlıyor.

Domates suyu pirinç unu maskesi malzemeler

 • Bir yemek kaşığı pirinç unu
 • Yarım organik domatesin suyu

Domates suyu ve pirinç unu maskesi nasıl yapılır?

Domates suyu ve pirinç unu maskesi, domates suyu un maskesi tarifleri arasındadır. Domates suyu ve un maskesi buğday, pirinç ve mısır unu ile de yapılabiliyor.

Domates suyu ve un maskesi için tarifteki pirinç unu yerine buğday veya mısır unu kullanabilirsiniz.

Domates suyu ve pirinç unu maskesi hazırlamak için malzemeleri karıştırın. Özellikle cilt lekesi olan bölgelerden başlayarak cildinize uygulayın. 15 dakika kadar domates suyu ve pirinç unu maskesi ile cildinizin etkileşimine izin verin.

Son olarak domates suyu ve pirinç unu maskesi ılık su ile ciltten temizlenebilir. Pırıl pırıl ve pürüzsüz bir cildin keyfini çıkarabilirsiniz.

Unun yüze faydaları, unun yüze faydası

Un maskesi cildinizdeki yağlanmayı yok eder. Sivilce ve akne ile savaşır. Pürüzsüz ve canlı bir cilt sağlar. Unun yüze faydaları konusunda editörlerimiz tarafından özel olarak hazırlanan un maskesi parlak bir cildin garantisi başlıklı makaleyi okumanızı salık veriyoruz.

Bu makalede unun yüze faydaları yanında unun yüze faydası ve etki etme mekanizmalarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca un maskesi faydaları, un maskesi nasıl yapılır inceleyebilirsiniz.

Makalede yer alan aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir.

Domates nişasta maskesi

Nişasta cilt için faydalı ve doğal besinler arasındadır. Nişasta aynı zamanda cilt maskelerinde kullanılabilen doğal bir malzemedir. Domates nişasta maskesi cilt için besleyici, temizleyici ve bakım sağlayan bir maskedir.

Nişasta buğday, mısır veya pirinçten elde edilebilir. Her birinin farklı etkileri olmakla birlikte genel olarak nişastanın cilde faydaları nelerdir sorusunun cevapları şunlardır. Cildi nemlendirme, fazla yağı emme, ölü hücreleri ciltten uzaklaştırma, iltihaplanmayı engelleme, akne ile mücadele etme.

Domates nişasta maskesi malzemeler

 • Bir yemek kaşığı nişasta
 • Bir yemek kaşığı organik domates püresi

Domates nişasta maskesi nasıl yapılır?

Nişasta domates maskesi tarifi için domates püresi ile nişastayı macun haline gelecek şekilde birleştirin. Daha sonra yüzünüze uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekletebilirsiniz. Sonra ılık suyla durulayın.

Domates maskesi zararları

Domates maskesi zararları bakımından incelendiğinde alerjik reaksiyonlar açısından domatesin bazı ciltler için risk oluşturduğu görülüyor.

Bunu engellemek için domates ve un maskesini doktor, dermatolog kontrolünde uygulayabilirsiniz. Evde tüm yüzünüze uygulamadan küçük bir alanda alerjik etkisini test ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Domates maskesi zararları veya domates maskesi yan etkileri nelerdir?

Domates maskesi yan etkileri içerisinde ender olarak aşağıdaki etkiler görülebiliyor.

 • Kızarıklık
 • Döküntü
 • Kaşıntı

Domates maskesi yan etkileri belirlemek için yüzünüzün tamamında domates kullanmadan önce bir yama testi yapın. Küçük bir bölge seçin ve domatesi uygulayın.

Tam bir yüz uygulaması yapmadan önce bölgeyi sonraki 24 saat boyunca ters reaksiyon belirtileri (kızarıklık, kaşıntı ve şişme gibi) için izleyin.

Cilt bakımı rutini eklemeyi düşünüyorsanız, belirli cilt tipinizi ve genel durumunu nasıl etkileyebileceğini öğrenmek için bir dermatolog randevu ayarlayın veya başka bir sağlık uzmanıyla konuşun.

Domates maskesi tarifleri

Domates ve pirinç unu maskesi kullananlar gibi genç kalmak ve genç görünmek için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
admin


3 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı